Представники ОТГ з Рівненщини вивчали досвід роботи ЦНАПів в ОТГ Прикарпаття


Представники ОТГ з Рівненщини вивчали досвід роботи ЦНАПів в ОТГ Прикарпаття. Фото прес-лужба ІФЦРМСПоділитись досвідом функціонування центрів надання адміністративних послуг у об’єднаних територіальних громадах Прикарпаття з представниками ОТГ Рівненщини поставили собі за мету представники Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування, які спільно зі своїми рівненськими колегами організували навальний візит на Івано-Франківщину для громад Рівненської області.

Як повідомили у прес-службі Центру,  візит відбувся 27 – 28 березня за підтримки програми «U-LEAD з Європою». У його рамках представники ОТГ з Рівненщини побували у двох громадах – Печеніжинській та Старобогородчанській, - де вже успішно працюють Центри надання адміністративних послуг.

Печеніжинську ОТГ було обрано невиадково. Адже саме тут ще у січні 2016 року запрацював перший у прикарпатських ОТГ ЦНАП. «Спочатку працювали у пристосованому приміщенні та розпочали з надання 42 адміністративних послуг мешканцям громади. А через кілька місяців відкрили повноцінний ЦНАП, у якому сьогодні можна отримати 110 таких послуг», - розповідає керівник ЦНАПу Печеніжинської ОТГ Іванна Филипів.

Вже через рік після створення у ЦНАПі Печеніжинської громади було організовано прийом усіх службовців та запрошених фахівців, до яких мешканці громади звертаються за довідками чи консультаціями. Тож тепер тут за окремо розробленим графіком консультують фахівець Пенсійного фонду, спеціаліст з земельних питань, службовець відділу надання соціальних послуг. «Таким чином, в одному приміщенні ми зібрали усіх, до кого можуть звертатись громадяни, спростили процес та зробили роботу свого Центру максимально швидкою та комфортною для людей», - розповідає секретар Печеніжинської селищної ради ОТГ Олександра Дудінчук.

У свою чергу ЦНАП у Старобогородчанській ОТГ було створено у грудні 2017 року за фінансової підтримки програми «U-LEAD з Європою: створення ЦНАП». За короткий період, який минув з моменту заснування тут примудрилися збільшити кількість адмінпослуг, що надаються, вдвічі – з 46 до 92. Крім того, у планах – додати ще 10 адмінпослуг.

Як стверджують у прес-службі Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування, найбільшою популярністю серед мешканців користуються традиційно послуги реєстрації місця проживання, нерухомого майна, послуги РАЦС, реєстрація бізнесу, земельні питання та соціальні послуги.

Підсумовуючи навчальний візит директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Парасюк нагадав, що до 31 березня цього року триває перший раунд прийому заявок на отримання допомоги у створенні та модернізації ЦНАП «U-LEAD з Європою: створення ЦНАП». «Власне з метою вивчення позитивного досвіду прикарпатських громад і завітали ОТГ Рівненщини. Що потрібно для утворення ЦНАП, яким буде оптимальний склад працівників в умовах малої, середньої чи великої ОТГ та як організовувати надання різних видів послуг побачили на живих прикладах. Також рівнян цікавило як наші громади вирішують проблему підбору кваліфікованих працівників для ЦНАПів. Адже якщо це адміністратори, то вони повинні мати відповідну освіту та відповідати вимогам закону», - зауважив пан Парасюк.

 

Фото прес-служби Івано-Франківського ЦРМС



29 Березня 2018 p.
©http://briz.if.ua/