Нова модель ринку електроенергії: постачальники - окремо, розподільники - окремо


Нова модель ринку електроенергії: постачальники - окремо, розподільники - окремо. Фото ілюстративнеАкціонерне товариство «Прикарпаттяобленерго» відвідав з робочим візитом Станіслав Масевич, заступник голови Проектного офісу по реформуванню ринку електроенергії при Кабінеті Міністрів України, співрозробник Закону України «Про ринок електроенергії».

Як повідомили у прес-службі компанії, гість мав змогу презентувати роботу координаційного центру, робочої платформи, який створений при Проектному офісі за участі представників генеруючих підприємств, енергопостачальних компаній, енергоринку, регулятора та депутатського корпусу. У свою чергу Голова Правління «Прикарпаттяобленерго» Олександр Бубен та директори за напрямками мали змогу поділитися проблемними питаннями та особливостями переходу компанії до нової моделі ринку електроенергії. Також під час зустрічі було обговорено нові правила роздрібного ринку електроенергії та механізм їх запровадження. Нагадаємо, що цього року очікуються зміни на ринку енергопостачання. Реорганізація ринку передбачає поділ кожного обленерго на окремі організаційні структури, одна з яких буде займатися розподілом електроенергії та підключенням нових споживачів, інша – продажем електроенергії споживачам. Законом України "Про ринок електричної енергії" від 11 червня 2017 року передбачено впровадження з 01 липня 2019 р. нової моделі ринку електроенергії. Для цього, впродовж 18 місяців з моменту вступу в силу Закону, повинні бути здійснені заходи з відокремлення розподільчої і постачальної компанії. Таким чином, в грудні 2018 року функції продажу електроенергії на території Івано-Франківської області перейдуть до новоствореної компанії, яка надаватиме гарантовані державою послуги з постачання електроенергії побутовим та малим непобутовим споживачам
Ще одне важливе питання, яке обговорювалося на зустрічі - перехід енергокомпанії на стимулююче тарифоутворення, термін запровадження якого неодноразово переносився. 

Обгрунтовуючи пропозиції переходу на стимулююче регулювання, енергетики наголошують, що при існуючій системі тарифоутворення «Витрати +» коштів, які передбачаються на виконання заходів інвестиційної програми, ремонти та модернізацію електричних мереж, не вистачає. У свою чергу, зростання кількості об’єктів, які відпрацювали свій технічний ресурс, призводить до погіршення показників надійності мереж компанії, що призводить до незадоволеності споживачів. Вирішити цю проблему дає можливість світовий досвід переходу на стимулююче тарифоутворення, що сприяє збільшенню інвестицій.

Не менш гострою є проблема для енергопостачальної компанії - звільнення працівників, викликане нестабільною фінансово-економічною ситуацією в країні, низькою оплатою праці і, як наслідок, виїзд за кордон робітничого персоналу на заробітки.
Всі питання, які було піднято на зустрічі, енергетики у письмовій формі направлять до Проектного офісу по реформуванню ринку електроенергії при Кабінеті Міністрів України. На думку Станіслава Масевича, зауваження та пропозиції безпосередньо з місць, є практичною допомогою енергокомпанії у процесі впровадження реформи енергоринку в Україні.

 

Фото ілюстративне



26 Березня 2018 p.
©http://briz.if.ua/