Обстеження родин вагітних на туберкульоз – запорука здоров’я немовлят


Кожна доросла людина має раз в рік роботи флюорографію. А члени родин  вагітної мають обстежуватись на туберкульоз і поготів. Адже маленька дитина, яка потрапляє у цей світ є зовсім незахищеною і зіткнення з туберкульозною паличкою  загрожує їй важкими ускладненнями.

 В Україні та на Прикарпатті зокрема, постійно говорять про епідемію  туберкульозу.  І може виявитись, що в оточенні вагітної хтось хворіє небезпечними «сухотами», не повідомивши це рідним. Тому заради безпеки немовлятка важливо, щоб всі члени родини пройшли обстеження на туберкульоз.

Минулого року по Івано-Франківській області здійснювалось профілактичне лікування 15 новонароджених немовляток, оскільки в їх родинах були випадки захворюваності  туберкульозом.

«На щастя  на обліку в 2018 році немає вагітних, які хворіли чи хворіють на туберкульоз,- розповідає  завідувач Центром планування сім’ї Мазурок  Оксана Несторівна. – А от минулого року дві жінки, які попередньо хворіли на туберкульоз, стояли на обліку. У них народились здорові дітки».

Як зазначає пані Мазурок,  жінкам, які перехворіли  сухотами,  і збираються завагітніти варто підготуватись до вагітності  заздалегідь.  Краще вагітніти не скоріше, як через два роки після лікування хвороби. Вагітним, які хворіли чи хворіють на туберкульоз, обов'язково слід повідомити про це лікуючому лікарю.

«Захворювання туберкульозом для вагітних загрожує передчасними пологами, передчасним відходженням вод,  підвищеним ризиком акушерського травматизму та іншими ускладненнями»,- зауважує  лікар Центру планування сім’ї  Костишин Діана.  

Лікарі зазначають, що найбільш часто хворобу фіксують у соціально-неблагополучних сім’ях;  у людей, які не доїдають, вживають алкоголь, наркотики, живуть або працюють в несприятливих умовах.

Слід зазначити,  що  лікування туберкульозу по спеціальній програмі у нашій країні ведеться безкоштовно.  

 «Головне піти і зробити перший крок»,- наголошує пані Мазурок.



22 Березня 2018 p.
©http://briz.if.ua/