Портрет професії: водій тролейбуса


Кожен другий франківець бодай один раз на день користується послугами громадського транспорту. Тож сьогодні ми розповімо про тих, хто щодня непримітно та сумлінно виконує свою роботу - водіїв тролейбусів.

У Франківську всі вони працюють на державному підприємстві “Електроавтотранс”. Колектив водіїв складається із 88 чоловік. Серед них є два десятки жінок. Деяким з них навіть доводиться керувати спареними тролейбусами, які відрізняються від стандартних значними габаритами. Тож тут жінки в рівних умовах з чоловіками.

Щоб дізнатися більше про робочі будні водія тролейбуса, ми поспілкувалися з людиною, яка уже двадцять вісім років працює в “Електроавтотранс” - Світланою Пігурською. 

Як розповіла пані Світлана, на підприємство вона прийшла після дев’ятого класу. Це було в 1989 році. Жінка керує ще старою машиною, але каже, що для неї це не проблема. Адже навіть зараз тролейбус досить справно працює. 

Часто Світлані Пігурській доводиться прокидатись о 4:00 ранку, щоб встигнути на автобус, який привозить у депо водіїв з усього міста. 

“У нас є перша і друга зміна. Перша починається о 6:00 і найдовший графік триває до 15:30. Друга від 15:00 до 22:00. Все залежить від складеного графіку”.

За зміну жінка перевозить близько тисячі пасажирів і зізнається, що конфліктів з ними в неї майже не виникає.

Я намагаюсь згладжувати їх одразу. Причиною непорозумінь може бути будь-що, коли в пасажира поганий настрій. Тому в нашій роботі важливо мати хорошу емоційну витримку.”

А от щодо того, чи жіноча це робота, то Світлана наголосила, що не вбачає тут нічого надважкого. Ні велике і важке кермо, ні праця під напругою її не лякають. Вона зазначила, що жінки в дечому витриваліші ніж чоловіки. Та й для цієї роботи більше підходять, адже менше вживають спиртного і не конфліктують.

“Ця робота передбачає постійні контакти з людьми і мені це подобається. Тай колектив у нас хороший”, - поділилась Світлана Пігурська.

Зазначимо, що усі водії “Електроавтотранс” офіційно працевлаштовані та стабільно отримують зарплату. Також оплачуються відпустки і лікарняні. А нещодавно ще й виділили кошти на створення умов проживання для водіїв, які не живуть в Івано-Франківську. 

Однією із значних незручностей такої роботи є часткова відсутність вбиралень на маршрутах. Але і це питання вирішується. Вже є біотуалет на кінцевій зупинці маршруту №7, а також поруч із зупинкою "Радіозавод". Що ж до інших, то є домовленість з деякими закладами, які при необхідності пускають працівників.

Додамо, що на підприємстві зараз кадровий голод. Тож наразі почалося навчання на курси водіїв тролейбусів і водночас уже відкрито запис на наступну групу. Набирають водіїв для автобусів великого класу, перше надходження яких очікується вже у квітні 2018 році.
Щоб почати керувати тролейбусом, людині потрібно всього лиш пройти навчальний курс на підприємстві та вдало здати ряд іспитів.
Також відкриті вакансії слюсарів з ремонту рухомого складу, електриків тощо.
 



19 Березня 2018 p.
©http://briz.if.ua/