В Долині завдяки проекту ЄС розиватимуть бджільництво та ягідництво


Бджільництво і ягідництво стане ключовими напрямками народного господарства у Долині, адже в цьому місті реалізовуватимуть проект «Співпраця задля підвищення конкурентоспроможності в секторі сільськогосподарського виробництва та диверсифікації структури місцевої економіки Долинського субрегіону».

Проект буде реалізовано Долинською міською радою та КП «Долина-Інвест» за підтримки Європейського Союзу. Бюджет його складає 667 442 євро, у тому числі кошти ЄС – 520 604 євро.

Проект покликаний сприяти розвитку агропромислового сектору, налагодити канали збуту між виробниками продукції та споживачами як на внутрішніх, так і на зовнішніх ринках, розробити маркетингові інструменти для просування продукції місцевих виробників, а також забезпечити місцеве населення новими робочими місцями.

«Ми починаємо цікавий, інноваційний та надзвичайно потрібний для нашого регіону проект. Розвиток агросектору є одним із пріоритетних напрямків і не секрет, що за 25 років ми багато чого втратили у цій сфері. Нинішня ситуація в сільських населених пунктах надзвичайно складна, адже землі практично не використовуються, а якщо їх обробляють, то лише для власних потреб. Завданням цього проекту є посилення сільського господарства, бажання вдихнути у села нове життя», - зауважив міський голова Володимир Гаразд.

Галузі, бджільництво та ягідництво, є найтрудомісткішими в аграрному секторі. Відтак в рамках проекту буде створено багато робочих місць, а це сприятиме розвитку сільського господарства не лише в Долинському регіоні, а й в області загалом.

Директор КП «Долина-Інвест» Олександр Кізима зазначає, першочерговими заходами проекту буде створення карти земельних площ у Долинському районі, які  наразі не використовуються для медозбору. Крім того, будуть розроблятися схеми підсіву лікарських рослин на цих територіях, щоб збільшити продуктивність сільськогосподарських угідь.

«Наприкінці 2018 року буде створено кооператив. Будемо також створювати можливості для розробки пересувних пасік. Це дасть змогу збирати мед там, де нині це не робиться. Ще одним напрямком збільшення продуктивності стане створення окремої маточної пасіки, це необхідно для поліпшення селекції бджіл», - коментує ситуацію пан Кізима.

До проекту планують залучити і наукових працівників, адже без інтелектуального ресурсу про розвиток мови йти не може. Насамкінець зустрічі міський голова Володимир Гаразд та директор КП «Долина-Інвест» Олександр Кізима підписали Меморандум про співпрацю. Обоє висловили сподівання на довготривалу і ефективну роботу.



16 Березня 2018 p.
©http://briz.if.ua/