У нових романах Ярослав Ткачівський описав жертвоприношення на Прикарпатті


Нові романи Ярослава Ткачівського «Навія» та «Монахиня» презентували в обласній універсальній бібліотеці, сьогодні, 15 березня. Ці твори перевидали під одною обкладинкою у книзі «Жертовний вогонь».

Це проза про кохання та зраду, вірування і зречення Бога, чистокровне душогубство й пекельний гріх. Через художньо описані в романах полярні факти жертвоприношення, які трапилися на Прикарпатті, кожен читач здобуде мірило людського сумління на безкінечному шляху пізнання Істини.    

«Кожна свіжа книга – це провісник весни, тому що вони проростають з-під снігу. Монахиня – це сучасний роман про любов. Головною героїнею є дівчина студентка-філолог, яка в один момент відчуває потребу піти в монастир. Мені самому доводилось жити чернечим життям під час писання книги», - розповідає автор книг Ярослав Ткачівський.

У «Монахині» розповідається історія стражденного кохання, осягнення божественних висот і несподіване плотське гріхопадіння, що виснажує чи навіть губить невинну душу.

Роман «Навія» нещодавно був відзначений Міжнародною літературною премією ім.. Уласа Самчука. Ця книга теж об’єднує християнські мотиви любові та зради, вірності та тяжкого гріха, кари та несправедливості. Події відбуваються в одному з прикарпатських сіл. У сюжеті розкриваються теми природних та містичних явищ, ворожіння, заклинань й приворотів з допомогою надприродних сил. Але через порушення Божої заповіді рано чи пізно настає справедлива покара грішників і безневинних душ.

«Ці книги заслуговують того, щоб про них знали і їх читали. Це романи про відносини між людьми, про кохання. Я дивуюсь цій фантазії створення сюжетів. Як лінгвіста, мене цікавить мова його творів і я вважаю, що Ярослав Ткачівський прекрасний знавець галицької говірки», - розповідає модератор зустрічі, професор, мовознавець Микола Лесюк.

Богдана Комарніцька для БРІЗ



15 Березня 2018 p.
©http://briz.if.ua/