Бездомні тварини на вулицях міста – проблема, яка потребує вирішення


Вилов і стерилізацію бездомних тварин в Івано-Франківську здійснює КП “Полігон ТПВ” відповідно до заяв фізичних і юридичних осіб. Виловом займається кваліфікований персонал, застосовуючи один з трьох способів – медикаментозний, механічний або комбінований. Зокрема, так звана, удавка для механічного вилову є повністю безпечною для собаки і коштує 6000 гривень.

Після вилову собаку стерилізують в відповідній операційній, а також вакцинують і лікують. Після чого тварини певний час перебувають у боксах, які капітально відремонтували наприкінці 2016 – на початку 2017 років. Потім їх облікують і реєструють, тобто заносять до міжнародної бази відомостей про тварину, або проводять чіпування. Чіп коштує 92 гривні, наноситься уколом під шкіру і дає можливість відстежити місцезнаходження тварини. У минулому році, з 592 стерилізованих собак лише сотні були введені чіпи, а всього їх було закуплено 220. Впродовж цього року планується закупівля ще близько 400 чіпів.

На кінцевому етапі собак з чіпами передають або благодійній організації “Дім Сірка” або людині, яка виявила бажання забрати тварину до себе, тому з благодійною організацією «Дім сірка» і з громадською організацією “Івано-Франківське обласне товариство захисту тварин” ведеться тісна співпраця. Протягом 2017 року персонально мешканцям нашої області та сусідніх було передано 490 безпритульних собак.

Якщо говорити про скупчення бездомних собак, то в центрі Івано-Франківська їх майже немає, найбільша їх кількість спостерігається в спальних районах, зокрема в мікрорайонах БАМ або Пасічна, де мешкає багато любителів підгодовувати таких тварин. Також великі зграї безпритульних собак можна побачити на околицях міста біля сіл, і цьому є просте пояснення – багато господарів викидають щенят за межі своїх обійсть, просто на вулицю. Загалом, підсумовуючи причини великої кількості безпритульних тварин на певних вулицях обласного центру, можна назвати такі – низький рівень культури населення щодо поводження з тваринами, відсутність систем обліку тварин, які належать власникам, недосконала система пошуку тварин, що загубились. До них можна віднести і недостатню роботу з власниками тварин в адміністративно-правовому полі. Також, в місті визріла потреба створення муніципального притулку для собак, хоча б на 100 тварин.

Що стосується укусів безпритульними тваринами, то за минулий рік з ними в травмпункти міста звернулось понад 300 мешканців міста. Близько 25-30% покусаних громадян потребували щеплення. Наразі, на сильний укус потрібно 6 доз вакцини, вартість однієї такої дози становить 420 гривень.  



14 Березня 2018 p.
©http://briz.if.ua/