14 березня - День пі


14 березня прогресивне людство святкує день числа Пі. Цей день вибраний не випадково, адже відповідає першим трьом знакам числа Пі.

Досконалий День пі стався 14-го березня 1592 року о 6 годині 53 хвилини та 58 секунд. Ця дата, записана в «американському» форматі виглядає як 3/14/1592 6:53:58, що відповідає першим 12-ти знакам в числі π: 3.14159265358. Але, зважаючи на те, що того часу ще не було впроваджено ніякого стандартизованого відліку часу, тим більше з потрібною точністю, скоріше за все цей момент ніким не святкувався.

Число пі виникло в геометрії як відношення довжини кола до довжини його діаметра, проте воно з'являється і в інших областях математики. Вперше позначенням цього числа грецькою літерою π скористався британський (валлійський) математик Вільям Джонс (1706), а загальноприйнятим воно стало після робіт Леонарда Ейлера (1737)[1]. Це позначення походить від початкової букви грецьких слів περιφέρεια — оточення, периферія та περίμετρος — периметр.

Стародавні цивілізації кристувалися приблизним значенням числа π у практичних цілях. У V столітті н. е. китайські математики за допомогою геометричних методів обчислювали його до сьомого знаку після коми, а індійські — до п'ятого. Першою зручною формулою для наближеного обчислення числа π є формула, що ґрунтується на сумі збіжного числового ряду, яка називається формулою Ляйбніца.

Цікаво, що цей день  - 14 березня - є також і днем народження Альберта Енштейна, що надає йому додаткової значущості в очах математиків.

 



14 Березня 2018 p.
©http://briz.if.ua/