Держава подбає про гірські та високогірні населені пункти


З ініціативи Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України у місті Яремчі відбувся виїзний офіс на тему: «Реформи місцевого самоврядування, охорони здоров’я, освіти, культури та інфраструктурні перетворення». У заході взяли участь Яремчанський міський голова Василь Онутчак, представники виконавчого комітету, депутати міської ради, сільські голови сіл Яремчанської міської ради, керівники структурних підрозділів, підприємств, організацій, установ, експерти й журналісти.

Під час заходу презентували результати впровадження реформ крізь призму децентралізації влади. Також було обговорено створення Яремчанської ОТГ.
Перед учасниками зустрічі виступив регіональний консультант з юридичних питань(проект «ПУЛЬС», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID) Андрій Деркач, який акцентував увагу на поетапності формування децентралізаційного законодавства. 

Також експерт поінформував присутніх про політику щодо посилення державних гарантій для гірських та високогірних населених пунктів. Як відомо, у проекті закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення державних гарантій для гірських та високогірних населених пунктів» запроновано збільшити тарифні ставки для працівників медичних, освітніх закладів, закладів культури та інших бюджетних установ, які розташовані на території таких населених пунктів: на 25% для гірських та 50% - для високогірних. За словами експерта, проектом закону передбачено врахування підвищеного коефіцієнту для гірських населених пунктів при розрахунку розміру медичної, освітньої, базової та інших видів субвенцій; здійснення заходів щодо покращення екологічного стану територій гірських та високогірних населених пунктів, берегоукріплення, водопостачання та будівництва очисних споруд тощо. Важливо, що окрема стаття законопроекту стосується особливості формування спроможних територіальних громад у гірських населених пунктах, звернув увагу Андрій Деркач. При формуванні спроможних територіальних громад у гірських населених пунктах має бути враховано, що кількість навчальних, медичних, культурних закладів не може бути меншою, ніж кількість таких закладів, що була у таких населених пунктах до моменту утворення ОТГ. Законодавець пропонує зберегти медичні, освітні, культурні заклади важкодоступних районів з огляду на географічні особливості. На думку Андрія Деркача, це є додатковим стимулом для утворення ОТГ у цій місцевості, оскільки дає можливість підвищити фінансову спроможність громад та гарантувати отримання якісних освітніх, медичних і культурних послуг.

Оксана ПРОЦЮК.
 



11 Березня 2018 p.
©http://briz.if.ua/