Підбиття підсумків роботи територіальної підсистеми цивільного захисту Івано-Франківщини у 2017 році


14 лютого в  Управлінні з питань цивільного захисту  Івано-Франківської ОДА  відбулася нарада з підбиття підсумків роботи Івано-Франківської територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту за 2017 рік та визначення основних завдань у сфері цивільного захисту на 2018 рік.

На нараді був присутній заступник директора Департаменту – начальник управління захисту населення і територій Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України  Олександр Лещенко.

Нарада відбулася за участю першого заступника голови Івано-Франківської ОДА Марії Савки, начальника Управління ДСНС в області в області Володимира Чернецького, начальника Управління з питань цивільного захисту ОДА Володимира Стебницького, заступників голів РДА, міськвиконкомів, керівників установ та організацій, які входять до функціональної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту області, керівників та працівників  територіальних підрозділів Управління ДСНС  в області.

Розпочинаючи нараду, Марія Володимирівна зазначила важливість даної теми, підкресливши, що роботу Івано-Франківської територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту за 2017 рік всі бачили у конкретних справах, тож визначальними є плани і пріоритетні завдання на  поточний рік, а також шляхи вирішення проблем, які має область у сфері цивільного захисту.

Також присутні переглянули відеофільм за підсумками діяльності Івано-Франківської територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту за минулий рік. Нарада ознаменувалася і святковим моментом - відзначенням кращих представників служби за підсумками роботи.

Почесною Грамотою ДСНС України нагороджено першого заступника голови Івано-Франківської ОДА Марію Савку та начальника Управління з питань цивільного захисту ОДА Володимира Стебницького. Також,  кращі працівники служби цивільного захисту області були відзначені Грамотами Івано-Франківської ОДА.

Про результати роботи керівного складу та готовності сил цивільного захисту Івано-Франківської територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту у 2017 році та основні завдання на 2018 рік присутнім доповів начальник Управління з питань  цивільного захисту  ОДА Володимир Стебницький. Зокрема Володимир Миронович зазначив, що основні зусилля були зосереджені на підвищенні готовності органів управління  сил та засобів цивільного захисту до оперативного реагування на надзвичайні ситуації, захисту населення і територій при їх виникненні  та ліквідації наслідків. А також – на виконанні Комплексної цільової соціальної програми розвитку цивільного захисту області.

Начальник Управління ДСНС в області Володимир Чернецький, підбиваючи підсумки роботи Управління за минулий рік зазначив, що в 2017 році пожежно-рятувальними підрозділами здійснено 34375 виїздів, в тому числі 13284 за сигналом «Тривога», а це понад 30 щоденних виїздів. Працівниками групи піротехнічних робіт здійснено 183 виїзди, знищено 963 одиниці вибухонебезпечних предметів.

Впродовж 2017 року ліквідовано 2781 пожежу. Також, у ході виконання завдань за призначенням підрозділи Управління ДСНС в області 1152 рази брали участь у ліквідації аварій, некласифікованих подій, під час яких врятовано 201 особу та надано допомогу 503 особам.

Зокрема, ними 520 разів надавалась допомога населенню в побуті, 261 – під час ліквідації складних погодних умов, спричинених підтопленням територій та наслідками сильного вітру, 183 – з надання допомоги водіям транспортних засобів під час ДТП та складних погодних умов, спричинених сильними снігопадами (ожеледицею), 104 – з проведення пошуково-рятувальних та інших робіт в гірській (лісовій) місцевості, 84 – інші виїзди.

Всього до проведення вищезазначених робіт було залучено 5161 чоловік та 1319 одиниць техніки Управління ДСНС в області.

Одним із пріоритетних напрямків Управління є участь у заходах реформування органів місцевого самоврядування. Важливим питанням в реалізації даного завдання залишається забезпечення належного рівня пожежної та техногенної безпеки на територіях новостворених громад.

В 2017 році працівники місцевої пожежної охорони та добровольці прийняли участь у гасінні 674 пожеж, що становить 24,2 % від загальної кількості ліквідованих пожеж. На території області створено та функціонує 29 підрозділів місцевої пожежної охорони, які впродовж 2017 року приймали участь у ліквідації 445 пожеж.

Про стан виконання областю завдань з цивільного захисту населення і територій, запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, визначених центральними органами виконавчої влади зазначив заступник директора Департаменту – начальник управління захисту населення і територій Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України  Олександр Лещенко.

Олександр Якович  наголосив на  неухильному виконанні пріоритетних завдань, які потребують реалізації у поточному році, а саме – забезпечення готовності до реагування на надзвичайні ситуації і створення належного рівня захисту населення і територій, а також тих питань, які пов’язані з  реформою органів місцевого самоврядування.

Також, Олександр  Якович подякував керівництву області та органам місцевого самоврядування за ефективну співпрацю у сфері цивільного захисту щодо захисту населення і територій України від надзвичайних ситуацій та відзначив, що командно-штабне навчання, яке було проведено на території області в листопаді минулого року, оцінено керівництвом ДСНС України, як одне з кращих.

Підбиваючи  підсумки наради,  Марія Володимирівна   акцентувала увагу присутніх на  виконанні  всіх  заходів у сфері  цивільного захисту населення та територій при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій.



14 Лютого 2018 p.
©http://briz.if.ua/