У Франківську відкрили художню виставку Людмили Давиденко


Полотна та скульптуру з циклу львівської художниці Людмили Давиденко «ГОЛОВА/HOLOVA» презентували у галереї «Арт на Мур», у вівторок, 27 лютого.

Образ «голови» у творчості Людмили Давиденко з`явився давно, адже вже у перших абстрактних живописних роботах проглядалися обриси обличчя, ніс, очі. У наступних полотнах голова стає центральною фігурою, а далі художниця переходить і до ліпки скульптури голови з шамоту.

«У живописі мені завжди хотілось передати об’єм, він завжди мене захоплював через це і полотна виглядають рельєфними. За освітою я художник-кераміст, тому повернувшись до скульптури, мені вдалось витворити об’єм у повній мірі», - ділиться Людмила Давиденко.

Техніка малярства майстрині візуально нагадує ризому. У ботаніці це означає повзуче кореневидне підземне стебло деяких рослин. Також це поняття запозичене філософією. У концепції Жиля Делеза ризома означає багаторівневий зв'язок між тілами, які перебувають всередині того, що відбувається. Дійсно густі переплети фарби схожі на складні взаємозв’язки та сплетіння, які відбуваються між нами і у голові кожного із нас. Адже, як говорить художниця, що голова людини – це містилище думок, рішень та емоцій, яке водночас показує індивідуальність і монументальність. Не дивно, що і скульптури представлені на виставці теж виражають емоції і насичені почуттями страху, спокою чи турботи.

Мистецтво Людмили Давиденко є досить асоціативним, оскільки абстрактні роботи нагадують Джексона Поллока, а скульптури схожі водночас і на слов`янські язичницькі тотеми і навіть на маски африканських племен через свою продовгасту форму.

«Добре, що галерея «Арт на Мур» формує свій виставковий стиль, не замикається виключно на франківських художниках, а запрошує і з інших міст. Це позитивно впливає на місцеве артистичне середовище і на публіку – з`являється розуміння мистецтва, його бачення. Пора відверто сказати, що час кітчу проходить і тепер можна йти до глибини», - розповідає художник Мирослав Яремак.

Оглянути виставку можна до 18 березня.

Богдана Комарніцька для БРІЗ28 Лютого 2018 p.
©http://briz.if.ua/