В проекті «Енергоефективні школи» вперше відкрито міжрегіональні класи


В проекті «Енергоефективні школи» вперше відкрито міжрегіональні класиПроект ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація» тепер не тільки навчає, а ще й об’єднує. Вперше за 6 років проекту учасники з центральної і західної України зможуть займатися разом на віртуальних уроках – проходити факультативний курс «Абетка з основ житлово-комунального управління» та гру «Розумний будинок», - повідомляє прес-служба компанії ДТЕК.

В новації беруть участь старшокласники загальноосвітніх навчальних закладів міст Бурштину і Зеленодольськ. Створено три міжрегіональні класи по 16 учнів у кожному (по 8 із Зеленодольська та по 8 із Бурштину). Перший клас об’єднує учнів школи №1 Зеленодольська та школи №3 Бурштину; другий – школи №2 Зеленодольська та школи №2 Бурштину; у третьому класі разом навчатимуться старшокласники з Бурштинської гімназії та Зеленодольського ліцею АРЛІ.  Курс розпочнеться 26 лютого і закінчиться наприкінці шкільного року.

Вчителі вже протестували систему віртуального навчання – відбулася перша установча зустріч, де вчителі разом з представниками ДТЕК та ВБО «Інститут місцевого розвитку» обговорили технічні можливості,  формат та календарно- тематичний план  навчального процесу он-лайн, проведення конкурсів та інших заходів.

«Ініціатива навчатися у форматі міжрегіональних класів є яскравим прикладом того, як соціальні проекти ДТЕК об’єднують мешканців різних регіонів країни. Для дітей – це можливість розвивати навички співпраці й роботі у команді, для вчителів – це прекрасна можливість обмінятися досвідом участі у проекті. Переконані, що міжрегіональні класи стануть корисним інструментом збагачення навчального процессу для шкіл», – зазначила керівник департаменту із соціального розвитку ДТЕК Енерго Вікторія Гриб.

Курс складається в 10 тем. Учні дізнаються, хто управляє їхнім будинком; якими є права та обов’язки учасників житлово-комунальних відносин; за що і скільки сплачує родина у багатоквартирному будинку; звідки беруться вода, газ, тепло та світло в їхніх оселях, куди зникає сміття тощо. І головне – що потрібно робити, щоб менше сплачувати за послуги та жити у комфорті. У грі «Розумний будинок» учні стають власниками квартир та співвласниками багатоквартирного будинку – свого класу, в якому створюється ОСББ. Під час навчання вони заробляють ігрові гроші, які можуть накопичувати й витрачати на оплату комунальних послуг та на реалізацію енергоефективних заходів у своїх віртуальних квартирах і будинку. В оновленій версії гри «Розумний будинок» ОСББ може брати кредити та укладати ЕСКО-контракти – таким чином школярі опановують не лише житлово-комунальну, а й фінансову грамоту. Навчання є безкоштовним.

Також для більш продуктивної взаємодії учнів із різних міст у новостворених об’єднаних класах запланований тренінг зі створення команди, який відбудеться на початку березня 2018 р. у м. Києві.

Проект «Енергоефективні школи: нова генерація» існує з 2012 року. Фінансується компанією ДТЕК та впроваджується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку». За час існування проекту навчання за курсом пройшли 5100  учнів.



22 Лютого 2018 p.
©http://briz.if.ua/