15 лютого планета відзначає Всесвітній день онкохворої дитини


Основною метою цього дня є привернення уваги громадськості до дітей, що страждають від онкологічних захворювань. З цієї нагоди в Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні відбулась прес-конференція.
Щорічно у 175 тисяч дітей по всьому світу діагностують онкохвороби. В Україні кожного року реєструється понад тисячу нових випадків злоякісних новоутворень серед дитячого населення.

Онкологія в дитячому віці є небезпечним, важким, але здебільшого виліковним захворюванням, зазначають лікарі. Медики повідомляють, що на рак хворіють діти різного віку – від 1 місяця до 18 років, і всі вони потребують дуже агресивного лікування хіміотерапією, променевою терапією та оперативних втручань.

«Серед причин смертності серед дітей та підлітків – онкопатологія посідає друге місце після дитячого травматизму, - говорить заступник головного лікаря ОДКЛ з лікувальної роботи Лідія Матвіїв. – Всі онкозахворювання, які лікуються в дитячій лікарні, це, в першу чергу, онкогематологічні недуги, а також пухлини різної локалізації. Щороку через відділення онкогематології проходить біля 600 дітей, які мають дані проблеми».

Лікар додає, що клініка володіє усіма можливостями щодо своєчасної поглибленої діагностики онкопатології у дітей: біопсія лімфовузлів, плевральна пункція, трепанобіопсія, трепанопункція, забір асцитичної рідини тощо. Гематологічна та онкологічна потологія підтверджується у закладах IV рівня, до яких відноситься Референс-лабораторія «ОХМАТДИТ» та Інститут раку. Після чого діти приступають до складної високодозової поліхіміотерапії.

Станом на 1 січня 2018 року у дитячого гематолога поліклінічного відділення дитячої лікарні під диспансерним спостереженням знаходиться 93 дитини з онкогематологічною патологією, а у дитячого онколога – 138 дітей, з яких 106 дітей зі злоякісними захворюваннями і 32 дітей з доброякісними пухлинами. Найчастіше у маленьких прикарпатців виявляють злоякісні захворювання системи крові, пухлини головного мозку та очей. Найбільше хворих в Івано-Франківську, у Калуському та Надвірнянському районах.

За словами завідувача онкогематологічним відділенням ОДКЛ Алли Іваненко, важливим питанням є рання діагностика. Фахівець наголошує, що у кожного повинна бути онконастороженість і серед чинників, які сприяють розвитку раку називає забруднену екологію середовища, стресові ситуації, шкідливі звички в сім’ях, нераціональне харчування та генетичний ризик. Також зазначає, що лікування від онкозахворювання є дороговартісним. Лікарня не може забезпечити його таким дітям в повному обсязі, тому для цього існують національні програми. Державна програма «Дитяча онкологія» передбачає не тільки хіміотерапію, а й терапію супроводу.

Щоб оберегти своїх дітей, медики нагадують батькам про те, щоб ті в свою чергу були уважними і пильними до своїх дітей, щоб звертали увагу на різні симптоми і зміну поведінки дітей – кволість, біль в кінцівках, втрата апетиту, видимі пухлини при переодяганні, блідість, синці. Бо успіх лікування залежить від своєчасної діагностики. 



15 Лютого 2018 p.
©http://briz.if.ua/