В Івано-Франківську громада обговорила майбутню реконструкцію вулиці Галицької


Понад півсотні громадських активістів та окремих івано-франківців, яким не байдужа доля рідного міста, взяли участь у громадському обговоренні проекту капітального ремонту вулиці Галицької у її пішохідній частині, що відбулося днями в інтелект-клубі Intellect Hub, що у в Івано-Франківську.

Про це повідомив сьогодні у соціальній мережі «Фейсбук» директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківського міськвиконкому Михайло Смушак.

Обговорення проекту капітального ремонту вул. Галицької у її пішохідній частині - фото зі сторінки М.Смушака у Фейсьбуку

«Сьогодні ми хочемо ще раз подякувати усім, хто долучився до Обговорення проекту капітального ремонту вул. Галицької у її пішохідній частині, а також підбити деякі проміжні підсумки вчорашньої зустрічі. - зазначив пан Смушак у своєму дописі у соцмережі, - Треба сказати, що наш захід зібрав більш ніж півсотні громадських активістів, діячів та просто небайдужих мешканців міста. Окремо хотілося б відзначити неймовірно класну атмосферу, яка панувала того вечора в Intellect Hub - суцільний конструктив, взаємоповага, маса свіжих думок та цікавих ідей від учасників».

Зі слів головного комунальника обласного центру Прикарпаття, головними пропозиціями, які прозвучали на панельній дискусії учасники обговорення висунули низку слушних пропозицій, зокрема:

- навести лад з хаотичною торгівлею;
- очистити фасади будівель від візуального шуму вивісок та реклами;
- унеможливити паркування автотранспорту вздовж вулиці;
- забезпечити можливість проїзду автомобілів зі сторони пл. Ринок до будинку №39 та в сторону майдану Шептицького;
- передбачити місця для короткотермінової зупинки автомобілів, що обслуговують магазини, доставляють товари тощо;
- запроектувати лінію озеленення, додати освітлення;
- додати вуличні меблі (лавки, урни, ліхтарі, велостійки, зелень в горщиках і кадках тощо);
- зробити вулицю безбар’єрною, однорівневою, збільшити пішохідний простір;
- зберегти та використати при реконструкції кам’яну бруківку;
- прокласти нові підземні комунікації з можливістю доступу для ремонту, для гарантування цілісності покриття вулиці на довгі роки;
- особливу увагу слід звернути на питання водовідведення та прибирання.

Окремо було приділено увагу питанню проведення археологічних розкопок у місці, де свого часу були віднайдені залишки «Галицької брами». «Практично усі активісти зійшлися на думці, що даний об’єкт, цілком імовірно, потребуватиме консервації та музеєфікації. – зауважив директор житлово-комунального департаменту, - Відтак, саме наслідки археологічних досліджень можуть стати визначальними, і найбільше вплинути на нове обличчя старої вулиці».

Як стверджує Михайло Смушак, усі висловлені ініціативи, пропозиції та коментарі, висловлені під час обговорення (а таких, крім вказаних вище, було чимало) були почуті і будуть враховані при розробці проекту реконструкції вулиці Галицької у її пішохідній частині.

Фото М.Смушака



15 Лютого 2018 p.
©http://briz.if.ua/