Як поєднувати роботу, сім'ю і хобі?


Робота, сім’я, хобі – пошук балансу між цими складовими життя буває доволі складним завданням. І часто доводиться маневрувати між вирішенням питань із різних сфер. Робота займає близько третини часу нашого життя, переважно чітко визначеного, і при цьому є джерелом доходу. Сім’я для багатьох є джерелом підтримки, любові та затишку. Хобі приносить радість, задоволення та реалізацію потенціалу, який може бути не задіяний у робочих процесах. Здавалося б, важко встановлювати пріоритети, але все ж періодично це доводиться робити. HeadHunter Україна запитав, яке місце у житті посідає робота, що у ній вони люблять, і чи продовжили б працювати, якби не було необхідності у фінансовому забезпеченні себе та родини.

Якщо говорити про пріоритети, то пальму першості отримала «сім’я», «робота» здобула срібло, а «хобі» – бронзу. У відсотковому співвідношенні це виглядає таким чином: 59% опитаних обрали сім’ю, 34% – роботу, 7% – хобі. На 2 місці 53% респондентів розмістили роботу, 31% – сім’ю, 16% – хобі. На 3 місці у більшості (77%) – хобі, у 13% – робота, у 10% – сім’я.

Яке б місце у суб’єктивному рейтингу не займала робота, вона є не тільки джерелом фінансового забезпечення, а й місцем реалізації знань, навичок та амбіцій, а ще – отримання досвіду. Половина опитаних (51%) ходить на роботу охоче. А от 39% йдуть на роботу без особливого бажання. 10% респондентів не змогли дати однозначної відповіді: охоче чи ні, і пояснювали, що налаштованість варіюється від настрою, зовнішніх обставин. Серед інших варіантів відповіді є і такі: з напруженням, з настроєм заробити, з почуттям страху тощо.

Половині опитаних подобається робота, яку вони виконують, і колектив, у якому працюють, – по 51% та 54% відповідно. Прихильників цінностей компанії, у якій працюють, виявилося 36%.

Для понад половини опитаних (54%) робота – безперервний процес: якби їх завтра звільнили, вони б одразу почали шукати нову. Однією з причин цього може бути відсутність фінансової подушки: люди не можуть собі дозволити не працювати. Робота – це, насамперед, джерело доходів для них. Однак 42% респондентів усе ж зробили б перерву на відпочинок, і тоді б стали шукати нове місце працевлаштування.

Фінансова складова входить у трійку причин та мотивів і має велике значення у тому, навіщо люди ходять на роботу. І це також перегукується з тим, що за наявності достатньої кількості грошей 38% опитаних із задоволенням залишил б роботу. Втім, для 49% респондентів робота – це не тільки спосіб отримання фінансів. Вони не кинули б працювати, навіть якби мали достатньо коштів.

Робота посідає значне місце у житті, однак для більшості вона не є важливішою за сім’ю. Умовно можна виділити дві категорії людей: для першої категорії робота – це, насамперед, спосіб заробити гроші; для другої – це самореалізація. І хоча обидві складові важливі, виключно заробляння коштів без самореалізації може призвести до відчуття психологічного дискомфорту, та й навряд чи когось зробить щасливим нецікава робота, на якій проводиш так багато часу.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.uaу січні-лютому 2018 року. В опитуванні взяло участь 749респондентів з різних регіонів України.

 



13 Лютого 2018 p.
©http://briz.if.ua/