У Франківську презентували книгу про діяльність львівського театру у воєнні роки (1941-1944)


Це монографія «Український театр у Львові в період німецької окупації» дослідниці театру, доцента кафедри театрознавства та акторської майстерності факультету культури і мистецтв Львівського національного університету ім. Івана Франка Світлани Максименко.

Тема була і є досить малодослідженою. Матеріали науковець збирала протягом 15 років серед польських джерел і в архівах МВД, КДБ, коли вони тільки почали бути доступними для сторонніх та дослідженнях попередників.

«Я вважаю, що тема митця і війни є вічною, адже художник, який не йде на фронт, але творить – завжди залишається на передовій», - ділиться автор книги Світлана Максименко.

У цей час у театрі ставили балет, оперу, оперету та драматичні вистави. У Львові театр набув високої культури і визнання. Німці прагнули відкрити у Львові свій театр, але ця задумка так і не мала реалізації, оскільки як зазначено у відповідних документах – був страх конкуренції з боку українського театру.

Чому в Івано-Франківську ця книга теж є актуальною, тому що Станиставівський театр ім. Івана Франка, яким у часи воєнної окупації керував Олександр Яковлів (учень Йосипа Гірняка, який в свою чергу був учнем Леся Курбаса) був у схожій ситуації як і Львівський, можливо не у такому масштабі, але з такою ж структурою і високим рівнем .

Богдана Комарніцька для БРІЗ



5 Лютого 2018 p.
©http://briz.if.ua/