На Прикарпатті шукають патронатних вихователів


Практично щодня ми зіштовхуємось із жахливими випадками жорстокого поводження відносно дітей. Їх залишають самих вдома на кілька діб, морять голодом, недоглядом доводять до захворювань та інвалідності… зазвичай, ці випадки виявляються: сусідами, соціальними службами, поліцією, медиками. Що далі? Далі, дітей можуть вилучити до притулків, інтернатних закладів, дитячих будинків. Дитина зі звичних умов, нехай навіть і плачевних, опиняється в закладах фактично закритого типу, серед таких же дітей. До слова, заклади інтернатного типу в найближчі роки повинні припинити свою діяльність. Їх місце займуть фостерні сім’ї – сім’ї патронатних вихователів.
Сімейний патронат є альтернативою влаштуванню дітей, які внаслідок певних обставин не можуть проживати зі своїми батьками або іншими законними представниками. Запровадження патронату над дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах дасть змогу кожній такій дитині реалізувати право на догляд і виховання у сімейному середовищі.
Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму (або найманому) помешканні.
За надані послуги з догляду та виховання дитини патронатному вихователю виплачується заробітна плата в розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (на сьогодні – 8810 грн.), у разі коли в сім’ю патронатного вихователя влаштовується дитина до 1 року, дитина з інвалідністю, де одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 % за кожну дитинну . Крім того, виплачується соціальна допомога на дитину в розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на місяць (для дітей до 6 років 2984, від 6 до 18 – 3720 грн.). Така допомога виплачується на кожну влаштовану в сім’ю патронатного вихователя дитину і використовується для забезпечення повноцінного харчування, виховання, та розвитку дитини відповідно до її потреб.
Максимальний термін перебування дітей у сім’ї патронатного вихователя – 3 місяці, у деяких випадках – до 6 місяців.
Обов’язковими умовами створення патронатної сім’ї є :
- Патронатний вихователь повинен бути офіційно безробітним;
- У нього/неї повинен бути помічник (зазвичай член сім’ї, що проживає разом – чоловік, батьки, повнолітні діти);
- У нього\неї не повинно бути на вихованні малолітніх дітей;
- І вихователь, і помічник проходять навчання, що складається з 9 сесій (по 2 дні – зазвичай це субота та неділя).
За довідками звертайтеся до Івано-Франківського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Тел. для довідок : (0342) 53-10-04; (0342) 77-20-62.  



3 Лютого 2018 p.
©http://briz.if.ua/