В області розвивається мережа первинної медичної допомоги


31 січня відбулося засідання робочої групи щодо виконання першочергових заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.
Участь у засіданні взяли голова координаційної ради з питань медицини при голові ОДА Олег Петрина, головний спеціаліст ДОЗ ОДА з організації первинної медичної допомоги Галина Микула, начальник управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради Марія Бойко, експерт центру розвитку місцевого самоврядування Марія Баран, а також головні лікарі Калуської, Коломийської, Косівської та Надвірнянської центральних районних лікарень.

Учасники заходу обговорили питання проектів будівництва сучасних медичних амбулаторій у рамках реформи первинної медичної допомоги в сільській місцевості, методики формування спроможних мереж надавачів первинної медичної допомоги, питання використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості тощо.

 Вже на сьогодні, за словами Галини Микули, згідно регламентуючих документів вдалося, маючи наявну мережу закладів первинного рівня, створити спроможну мережу закладів первинної медичної допомоги, визначити заклади, де буде здійснено повторне будівництво вже цього року. «Оскільки Прикарпаття має особливі географічні умови та враховуючи попередні показники забезпеченості амбулаторіями, ми зберегли ту мережу, яка є в області, тобто в спроможній мережі ми залишили всі заклади первинної медичної допомоги – амбулаторії і ФАПи», - зазначила спеціаліст.

Крім формування ефективної мережі сільських медичних закладів, будівництва нових сучасних амбулаторій або їх реконструкції у разі можливості, новий закон передбачає впровадження нових технологій та рішень, зокрема, телемедицини, а також закупівлю нового транспорту та обладнання, створення нової системи стимулів та мотивації для сільських лікарів.

Також для наближення якісного медичного обслуговування населення передбачено забезпечення закладів охорони здоров’я необхідним обладнанням і стартовим набором ліків для надання первинної медичної допомоги, розвиток матеріально-технічної бази.

Передбачено і низку заходів, спрямованих на забезпечення підготовки та залучення кваліфікованих медичних працівників, зокрема, шляхом забезпечення їх житлом, службовим транспортом, можливостями для підвищення кваліфікації, створенням сприятливих умов праці.    



2 Лютого 2018 p.
©http://briz.if.ua/