Будьте обережні під час експлуатації газових приладів!


Щорічно, з настанням зимового періоду на Прикарпатті зростає кількість нещасних випадків, спричинених необережним поводженням громадян із опалювальними системами, газовоми приладами, в непоодиноких випадках – з трагічними наслідками. Як свідчать конкретні факти, у більшості випадків до отруєння людей чадним газом призводить несправність газових опалювальних приладів в помешканнях громадян чи недотримання правил безпеки під час їх експлуатації з боку самих домогосподарів.

Чадний газ – це продукт неповного згорання різних видів палива, деревини, сміття, тощо. Цей газ не має запаху, безбарвний, тому його неможливо відчути. Чадний газ лекший за повітря і тому піднімається вгору. Він зустрічається всюди,  де є спалення палива , а при цьому недоспалення кількості кисню, погана робота витяжок, забиті димарі.

Як розпізнати небезпечну кількість чадного газу та запобігти отруєнню?

Завжди треба бути насторожі у замкнених, погано непровітрюваних приміщеннях, які  опалюють автономно або де відкрите полум'я використовують для виробничих потреб. Там про чадний газ можуть свідчити кіптява, задимленість, жовте полум'я паяльників. Мають насторожити погіршення світлового та кольорового сприйняття (0,005% СО), гостроти слуху, головний біль і відчуття тиску на лоб, зниження працездатності. Сильний головний біль, слабкість, запаморочення, туман перед очима, нудота – ознаки небезпечної концентрації отрути (0,06% СО). За підвищення вмісту чадного газу людина може загинути.

 Якщо відчули запах газу в приміщенні:



4 Січня 2018 p.
©http://briz.if.ua/