У робочий режим після свят: терміни і умови виходу/адаптації


Довгоочікувані та бажані, дарують багато радості, а ще дають відмінний привід подумати про робочі процеси... Йдеться про зимові свята, які недавно закінчилися.

Зокрема, про те, які питання і яким чином вирішуються в цей період. Наприклад, як оптимально організувати робочий час і вирішення завдання упередсвяткові і перші післясвяткові дні, як увійти у робочий режим, як це роблять окремі співробітники і керівництво компаній.

Спеціалісти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Українау своєму новому матеріалі проаналізували, наскільки тривалими, на думку українців, мають бути новорічні свята, як швидко співробітники входять у робочий ритм і наскільки поблажливо до них у цей період ставиться керівництво.

Виникає запитання: що краще — тривалі канікули або нетривалі свята. Йдеться як про можливість відпочити, з'їздити кудись, так і про подальший вихід на роботу. Так, згідно з результатами дослідження, 52% учасників опитування вважають, що краще, коли свята тривалі, так є можливість відпочити і відновити сили. Третина опитаних говорить про те, що оптимально, коли свята випадають на вихідні, і є три дні на відпочинок. Значно менше респондентів вважають за краще стандартні два дні вихідних (6%) і коли свята випадають на середину тижня (3%). Серед інших варіантів тривалості свят були різні терміни: всього від одного дня до канікул упродовж двох тижнів.

Серед інших термінів, актуальних в обговоренні виходу на роботу після зимових свят, є запитання: скільки днів необхідно співробітнику, щоб влитися у робочий процес. 40% респондентів зазначили, що входять у робочий ритм уже в перший день і додатковогочасу їм на це не потрібно. За словами 36% опитаних, їхня адаптація займає перші 2-3 дні. 15% приходять до тями протягом тижня. Понад 7 днів потрібно 7% учасників опитування, щоб відновити свою звичайну робочу ефективність.

Ми також запитали респондентів, наскільки вони, як правило, завантажені на роботі у першу половину січня. Тих, хто зовсім не завалений роботою в післясвятковий період, виявилося 6%. 9% опитаних зазначили, що дуже зайняті. Більша частина говорить про середній рівень завантаженості на роботі у цей час.

А ось щодо поблажливості керівництва у післяноворічний період думка респондентів розділилася практично порівну. І про відсутність такої з боку управлінців і, навпаки, про розуміння говорять по 46% опитаних. При цьому 4% зазначили, що вимоги до ефективності роботи навіть зростають.

Таким чином, яким би важким не був період адаптації до робочого процесу після свят, знову повертатися до робочих буднів доведеться багатьом. Добре, якщо у цей період є можливість регулювати рівень навантаження і поступово повертатися до справ.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у січні2017 року. В опитуванні взяло участь 628 респондентів з різних регіонів України.
 



25 Січня 2018 p.
©http://briz.if.ua/