Спілкування з користю: 6 порад для вдалого нетворкінгу


Невід'ємна частина будь-якої роботи — ділові знайомства, особливо якщо ви — топ-менеджер, директор, власник бізнесу і просто фахівець. І це не просто знайомства на вечірці, які ні до чого не зобов'язують. Нетворкінг — цілий напрямок у соціальній та професійній діяльності. Спеціалісти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна підібрали кілька порад, як перетворити звичайне спілкування у логічно вибудувану систему, що може принести професійну користь.

Як завести знайомство

Знайти привід. Спілкування ділових людей часто проходить на бізнес-тренінгах, професійних семінарах, спеціалізованих виставках. Якщо світські бесіди даються вам важко, заздалегідь придумайте кілька запитань із серії «Що вас привело на цей форум?», «Що цікавого зараз відбувається у вашій галузі?». Доповідачам же можна, як варіант, заздалегідь написати в соцмережах, що будете раді познайомитися особисто. Тоді на заході вже легше буде зав'язати розмову. Якщо з потрібною вам людиною попередньо познайомитися не вдалося — формальним приводом відрекомендуватися може стати, наприклад, поставлене нею запитання спікеру.

Обмін візитками. При першому особистому знайомстві намагайтеся не говорити про справи — у співрозмовника може скластися враження, що ви намагаєтеся його використовувати: щось продати або влаштуватися у його компанію. Завдання при першому знайомстві — отримати контакти і домовитися про подальше професійне спілкування.

Через треті руки. Завжди можна завести нові знайомства, використовуючи старі. Можна попросити когось із знайомих відрекомендувати вас цікавій людині або самостійно входити у коло спілкування своїх знайомих. Якщо ж потрібно «дістати» якусь конкретну людину, спробуйте розписати ланцюжок «шести рукостискань», таким чином, бажання вийти на цю людину не здаватиметься таким уже нездійсненним.

У неформальній обстановці. Тренуйтеся заводити ділові знайомства у нестандартній ситуаціях, наприклад, у спортзалі, на екскурсії, під час волонтерської роботи, коли не потрібно обмінюватися візитками і вдивлятися у написи на бейджах. А якщо потім зустрінете цю людину на діловому заході, у вас уже будуть спільні теми для розмови.

Закріпити і підтримати

Ненав'язлива увага. Щоб закріпити ділове знайомство, періодично нагадуйте про себе. Не зайвим буде після заходу висловити вдячність за продуктивне спілкування. Але на цей раз говорити слід тільки у справі — поважайте час співрозмовника. Іноді пропонуйте зустрітися і випити кави.

На всіх фронтах. Зв'язок необхідно тримати як мінімум за допомогою кількох каналів комунікації: електронні листи, особисте спілкування і соцмережі, якщо це було обумовлено заздалегідь. Які із сучасних інструментів спілкування використовують українці під час роботи?

Якщо ви відчуваєте, що спілкуєтеся з людиною вже досить близько, то можете запросити її на зустріч у неформальній обстановці.

І ще одна порада. Спробуйте стати експертом і лідером думок у своїй галузі, використовуючи соціальні мережі і/або блоги в Інтернеті. Тоді вже не ви будете шукати ділових знайомств, а вони — вас.

До речі, у книжці «Ніколи не їжте поодинці» та інші правила нетворкінгу» (К. Ферацци, Т.Рез) сказано, що «успіх = люд, яких ви зустріните, + те, що ви зробите разом».

HeadHunter Україна входить до складу найбільшого об’єднання рекрутингових проектів із восьми країн Європи та Азії з найширшою базою резюме — більше 25 млн.

З допомогою hh.ua більше 60 000 компаній шукають спеціалістів по 28 напрямках. До їхніх послуг пропонується понад 1 000 000 професійно складених резюме, які пройшли ручну модерацію HR-спеціалістів HeadHunter.

Основу пошукацької аудиторії сайту складають висококваліфіковані спеціалісти різного профілю. На сьогодні hh.ua володіє найчисленнішою аудиторією кандидатів ТОП-рівня та спеціалістів «західного взірця».

Усі проекти HeadHunter розміщені на єдиній онлайн-платформі. Робота з нами — це можливість публікувати вакансій та переглядати резюме у всіх країнах присутності HeadHunter з одного вікна.

На ринку міжнародного інтернет-рекрутменту HeadHunter Україна відомий не тільки роботою кадрового порталу, але й реалізацією багатьох успішних проектів. З 2006 року розгорнулась дослідницька діяльність компанії, спрямована на глибинний аналіз поточних тенденцій ринку праці й прогнозування його розвитку. У той же час була заснована міжнародна «Премія HR-бренд» — єдиний професійний конкурс в області побудови репутації роботодавця.

У кожній кар’єрі є hh.ua!



24 Січня 2018 p.
©http://briz.if.ua/