Плани щодо розвитку велоінфраструктури міста


В 2014 році було прийнято програму розвитку велоінфраструктури Івано-Франківська. Перший етап – 2015-2016 роки, 2 етап – 2017-2018 роки, 3 етап – 2019-2020 роки.
Перший етап виконано практично повністю, незважаючи на те, що існують певні відхилення, можна бути певним в тому що станом на кінець 2018 року будуть з’єднані основні велодоріжки міста. Наразі зроблено велодоріжки по вулицях Грушевського, Тичини, Франка, Січових Стрільців, Довженка – перша повноцінна велодоріжка довжиною 700 метрів, Галицька.
Серед планів на 2018 рік – створення перехідних об’єктів, завданням яких буде з’єднання і доповнення велодоріжок з обох боків по вулиці Галицькій, довести велосипедну доріжку до Дем’янового Лазу, її довжина становитиме 3,5 км, доповнити і спорудити велодоріжки по вулицях Мазепи, Довга, Берегова, Південний Бульвар, завершити створення велодоріжки навколо міського озера. Заплановані реконструкції дорожнього полотна зі створенням велодоріжок на перехресті вулиць Довга і Берегова, Івана Павла ІІ, Бельведерська.
Повним ходом йде виготовлення документів на створення велосипедної інфраструктури по вулицях Коновальця, Симоненка, Набережна ім. В. Стефаника, Миколайчука, Тролейбусна. Існує нагальна проблема в створенні розмітки велосипедного руху по вулиці Пулюя, оскільки тут існує доволі хаотичний рух, є плани з’єднати велодоріжки по вулицях Набережна і Галицька, Галицьку і Північний бульвар з виходом на Південний бульвар, вулицю Володимира Великого, Мазепи і міське озеро, створення перехрестя вулиць Галицька, Горбачевського і Калуського шосе.
Облаштування інфраструктури по вулиці Ленкавського планується зробити за швейцарським проектом. У міста недостатньо коштів для впровадження стількох проектів, тому готується запит в Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України для виділення потрібних фінансів.
Ці кошти плануються залучити також для проектів створення велосипедної інфраструктури на перехрестях Набережної ім. В. Стефаника з вулицею Сагайдачного і Вовчинецькою і перехресті вулиць Галицької і Надрічної. Уже пройдені експертизи зі створення інфраструктури з вулиці Дорошенка на Мазепи, Гурика і Ленкавського.
Наразі роботи ведуться по вулицях Тролейбусна, Стуса, 25 серпня і Військових Ветеранів. Ширина велодоріжок не повинна бути меншою 1,5 метра на тротуарах і 1 метра на дорожній смузі. 
 11 Січня 2018 p.
©http://briz.if.ua/