10-річччя функціонування підрозділу місцевої пожежної охорони в селі Старий Лисець Тисменицького району


З нагоди 10-річчя створення місцевої пожежної охорони  у селі Старий Лисець, сюди  привітати  громаду зі  святом  завітали представники Управління ДСНС в області.

Начальник Тисменицького райвідділу Управління ДСНС в області  Ігор Дмитрів зазначив, що десять років тому багато сил  і часу вклав у реалі­зацію цього непростого завдання сільський голова Старого Лисця Анатолій Лущак. Підполковник  міліції у відставці, ініціативний і цілеспря­мований, Анатолій Романович зробив все, щоб саме в його рідному се­лі першою в Тисменицькому ра­йоні була створена мі­сцева пожежна охорона. Ця ініціатива знайшла повну підтримку та сприяння і в керівництва Управління ДСНС в області, адже створення  підрозділів місцевої пожежної охорон  є одним з пріоритетних напрямків діяльності Управління, і керівництва Тисменицької РДА, і органів місцевого самоврядування. Така одностайність цілком зрозуміла та виправдана і в силу певної специфіки  Тисменицького району, який, займаючи площу 731 тисячу квадратних кілометрів з населенням понад 85 тисяч, розташований довкола обласного центру, і тисменицьким рятувальникам доводилося гаяти в автомобільних заторах обласного центру не од­ну хвилину, щоб доїхати до місця пожежі, якщо вона трапилася  в західній частині Тисменичанщини.

Сільський голова Анатолій Лущак зазначив, що відтоді пожежники Старолисецької МПО, окрім рідного села, яке налічує понад 4 тисячі населення і розкинулося  серед мальовничих краєвидів між рікою Бистрицею та Чорним лісом, обслуговують не тільки 11 навколишніх сіл, а й виїжджають на пожежі в сусідній Богородчанський район, а то й у населені пункти з іншого боку обласного центру, що є красномовним свідченням потрібності і важливості функціонування такого підрозділу у Старому Лисці.

З того першого початкового складу колективу МПО - його 8 його членів – 4 пожежників і 4 водіїв  -  сьогодні тут працюють дев’яносто відсотків, тобто можна сказати, що він фактично не змінився. Люди, які прийшли в команду за покликом серця, залишилися вірні своєму обов’язку і покликанню перед громадою. Серед них  – 67-річний Дмитро Феденько, який далекого 2007 року працював у СК «Бистриця» водієм, отож  пожежну машину знав як свої п’ять пальців.  А ситуації траплялися різні – за десять років функціонування МПК було здійснено 324 виїзди, серед яких значне місце займали  гасіння пожеж житлових будинків,  господарських  споруд,  сухої трави, траплялися виїзди на ДТП та пошук заблукалих грибників,  відкачування води з дворів та присадибних ділянок.  Тільки за цей рік ними здійснено 61 виїзд для надання допомоги людям.

Також вони  неодноразово брали участь у навчаннях, вдосконалюючи свою професійну майстерність та в змаганнях з пожежно-прикладного спорту серед  місцевих пожежних команд області. Підсумовуючи ці всі здобутки, начальником Тисменицького РВ Управління ДСНС в області Ігорем Дмитрівим найкращим працівникам МПО були вручені подяки за багаторічну сумлінну працю на благо громади, адже саме завдяки їм мешканці цього і сусідніх районів  від­чувають себе захищеними перед лицем вогняної стихії та інших надзвичайних ситуацій.22 Грудня 2017 p.
©http://briz.if.ua/