У Івано-Франківську відреставрували двері на Грушевського, 31


В Івано-Франківську завершили реставрацію дверей, що  в будинку 31, по вул. Грушевського.  Це вже восьмі двері, відреставровані громадською ініціативою «Франківськ, який треба берегти».

 Про особливості реставрації розповідає  засновник громадської ініціативи «Франківськ, який треба берегти» Марія Козакевич.

«Переважна більшість дверей мають схожі проблеми - вони погано закриваються (від несправного замка до "просівшого" і перекошеного положення дверних стулок, від кривої коробки і нерівної фрамуги до тих же кільканадцять різнокольорових шарів жеківського "ремонту"), розбите скло або вставлені замість нього фанера/дошки/картон/все що було під рукою, дірки від кодових замків і домофонів, що дуже послаблює конструктивну міцність дверей (і навіть якщо реставрувати і далі лишати домофон - всеодно на стиках залишаються вразливі місця, куди буде потрапляти волога і далі буде "роз'їдати" дерево/метал зсередини. Тому ідеальний варіант, який практикують в Європі - ставити домофони на відкосах, таким чином двері і фізично, і естетично зберігають свою цілісність). Продовжуємо список: не збережені елементи - фурнітура, накладні декоративні деталі, пошкоджені ковані решітки. Ще одна постійна проблема - поріг і нижня частина дверей, які контактують з болотом/опадами/ударами ніг тих, хто не вміє відкривати двері руками...,- зауважує пані Козакевич в соціальній мережі «Фейсбук».  -

Виправлення, відновлення, відрегульовування усіх цих питань забирає багато часу, фізично нелегкої праці, вирішення організаційних питань, наукових та історичних досліджень і не забуваємо про знання і досвід, бо все що робиш, треба робити з розумом, чуттям, смаком і, звичайно, любов'ю. Безмежно щаслива, що до нашої ініціативи доєдналися справжні фанати старого міста, поціновувачі історії з золотими руками, які, маючи величезний досвід за плечима (як життєвий, так і професійний), все одно не припиняють вчитися і пізнавати сучасне та прогресивне!

Ми всі разом вчимося і з кожними відреставрованими дверима багаж наших практичних і теоретичних знань збільшується - ось це, як на мене, дуже цінно для реставраційного поступу нашого міста!»2 Січня 2018 p.
©http://briz.if.ua/