З 1 січня українці мають сортувати відходи, але куди?


Ілюстративне фотоВід 1 січня 2018 року громадяни України зобов'язані сортувати все сміття за видами згідно з нормою статті 32 Закону України «Про відходи». Але постанов з переліком та послідовністю операцій з непотребом досі не створено.  На сьогоднішній день під офіційними сміттєзвалищами поховано 43 тисячі квадратних кілометрів державних площ, що дорівнює площі Данії.

У 2012 році до Закону України «Про відходи» додали пункт «і», яким «забороняється з 1 січня 2018 року захоронення на полігонах неперероблених (необроблених) побутових відходів». Вказаний пункт складений у відповідності до двох Директив ЄС – 1999/31/EC та 2008/98/EC,  які врегульовують поводження із сміттям у країнах Європи. Ці документи вказують, що саме необхідно робити з відходами, класифікують сміття і описують стратегію скорочення кількості вивезених на сміттєзвалища відходів.

 Втім, у Івано-Франківську  є одна проблема. Наразі до сортування не готові ні самі мешканці, які продукують тверді побутові відходи, ні комунальники. Адже в місті  досі немає відповідно обладнаних контейнерних майданчиків для роздільного збору твердих побутових відходів. Контейнери не пофарбовані  у різні кольори, без надписів і інструкцій, який вид ТПВ куди викидати.

У місті було кілька проектів із роздільного збирання ТПВ. Проте, звичка роздільно складувати ТПВ в івано-франківців так і не вкорінилась. І головним чином через те, що люди не бачать доцільності. Адже збір твердих побутових відходів проводився  в одну машину і все викидалось на полігон ТПВ, тобто на сміттєзвалище в с.Рибному. Наразі на контейнерних майданчиках стоять тільки сітки, у які івано-франківці скидають лише пластикові відходи. Окремих контейнерів для скла, паперу, органічних відходів немає. То куди скидати розділені відходи?



2 Січня 2018 p.
©http://briz.if.ua/