Сисадмін: місце роботи і коло обов’язків


Довкола професії сисадміна завжди було і є багато міфів. Більшість хибно вважає, що це майстер на всі руки, який може полагодити мікрохвильову піч або кавомашину. Давайте розберемось, хто це і чому без нього не обійтись жодній компанії, що працює з комп’ютерами.

Хто такий сисадмін?

Сисадмін або ж системний адміністратор - спеціаліст, який займається налаштуванням та забезпеченням стабільної роботи комп'ютерної техніки і програмного забезпечення.

“Перед людиною, яка обрала цю професію відкриваються абсолютно всі двері підприємств, де є інформаційні технології. Це може бути великий банк, де функціонує цілий відділ ІТ чи маленька турфірма, що користується послугами сисадміна”, - наголошує керівник IT CLUSTER Academy Тарас Дитко.
Сисадмін забезпечує безперебійність роботи інформаційних систем компанії, до його обов’язків входить також реагувати на технічні проблеми та модернізовувати комп’ютерну інфраструктуру.
Ще одним не менш важливим завданням роботи системного адміністратора є захист комп’ютерів та мережі компанії від хакерських атак і вірусів. Щоденно розсилаються тисячі фальшивих листів на електронну пошту, в браузері з'являються заражені банери, приходять посилання на підроблені сайти, попадаються файли, що містять шкідливі програми. Небезпек виникає безліч,тому потрібно завжди бути напоготові і заздалегідь захистити дані компанії.
На підприємствах, для яких важлива конфіденційність, сисадмін встановлює систему безпеки і стежить за її роботою. Так блокується вся шкідлива інформація і працівники можуть спокійно працювати в мережі інтернет без зайвих страхів наразитись на віруси.

Якими якостями і навичками має володіти сисадмін?

Окрім технічних знань, ця робота потребує вміння добре комунікувати з іншими працівниками. Адже сисадміну потрібно не тільки усунути якусь несправність, але й пояснити людині, що сталось з комп’ютером і як уникнути надалі таких ситуацій. Він повинен вміти добре концентруватися і миттєво переключатися з одного виду роботи на інший. А також швидко знаходити рішення проблемам і однаково добре справлятися як з рутинної роботою, так і з творчими завданнями.

Переваги і недоліки роботи

Самі спеціалісти стверджують, що основною перевагою роботи є можливість працювати з безліччю технологій, які весь час змінюються. Це допомагає працівнику постійно вдосконалювати власні вміння, навчатися і бути в курсі усіх новинок.
Також до вагомих плюсів можна віднести самостійне планування робочого дня, адже коли все працює справно і не потрібна ніде допомога сисадміна, він може цей час використати на свій розсуд.
Недоліками роботи є ненормований робочий день, який зазвичай триває довше, ніж в інших працівників, а коли стається серйозний збій, то можна зрозуміти наскільки людина є стресостійкою. Адже одразу всі співробітники біжать до системного адміністратора.

Додамо, що у престижних компаніях сисадмін зазвичай є частиною цілого ІТ-відділу. Разом вони забезпечують якісну роботу програмного забезпечення.

Дізнатися більше про ці та інші ІТ-професії і навчання можна у ІТ CLUSTER Academy
Адреса: м. Івано-Франківськ, вул. Сахарова, буд. 23, каб 20
Тел.: 063 674 12 19
Пошта: recruitacademyit@gmail.com
Facebook: IT CLUSTER Academy
 



28 Грудня 2017 p.
©http://briz.if.ua/