Чи запрограмовані ми до заняття спортом?


Дуже часто нам здається, що деякі люди мають природну схильність до заняття спортом, в той час як інші повинні змушувати себе для занять у тренажерному залі. Нове дослідження, що було проведене на мишах, показало, що досвід, який ми отримуємо в утробі матері, впливає на те, чи ми будемо фізично активні, чи ні. Вагітні миші, які тренувалися, мали потомство, яке було більш фізично активним протягом всього свого життя, - пише сайт медичного центру "Пріма МЕД".

Беручи до уваги той факт, що епідемія ожиріння стає все більш глобальною у США, пошук шляхів для залучення людей бути фізично активними, є важливим завданням для здоров’я населення.

Наразі у Штатах, більше третини дорослих страждають від ожиріння. Якщо дивитись на статистику дітей та підлітків, віком від 2 до 19 років, 17% мають ожиріння, що ставить їх перед ризиком появи захворювань серця, інсульту, другого типу діабету та деяких типів раку.

Науковці кажуть, що попередні оглядові дослідження вивили, що вагітні жінки, які були фізично активними, мали відповідно фізично-активних дітей. Ці результати, звичайно, можуть стосуватись і ставлення батьків до спорту після народження дитини.Більше того, матері можуть передавати генетичну схильність до спорту своїм дітям.

Більше того, матері можуть передавати генетичну схильність до спорту своїм дітям.

«Наше дослідження на мишах є важливим, тому що ми можемо винести всі зовнішні впливи за межі досліду.»

Фізична активність зберігалась і в дорослому житті.

Для проведення свого дослідження, науковці використали самок мишей, які мали природну схильність до бігу, та поділили їх на дві групи. У той час як одній із груп дозволяли бігати на спеціальному колесі до та впродовж вагітності, іншій групі такий доступ до фізичної активності обмежили.

Дослідники підрахували, що, в середньому, миша з першої групи пробігала 10 км за одну ніч. Звичайно відстань, яку вони долали щодня зменшувалась через вагітність, тому у третьому триместрі вони проходили та пробігали приблизно 3 км.

Результати показали, що миші, які були народжені матерями, які були фізично активними під час вагітності, були на 50% більш активними, якщо порівнювати їх з нащадками матерів, які не займались спортом.

Ця схильність до фізичних навантажень збереглась і у дорослому віці, що також підсилило здатність мишей спалювати жир за трьохтижневий тренувальний період.

«Я вважаю, що наші результати є важливим повідомленням. Якщо майбутні матері будуть знати, що заняття спортом будуть корисними не тільки їм, а ще добре вплине на життя їхніх малюків, вони матимуть ще більше мотивації для фізичної активності.»

Дослідники також додали:

«Незважаючи на те, що більшість людей вважає, що індивідуальна схильність до заняття спортом залежить виключно від генетики, наші результати показали, що вплив середовища протягом розвитку плоду може мати досить вагоме значення.»



21 Грудня 2017 p.
©http://briz.if.ua/