В Івано-Франківську шукали Сенс


В п’ятницю, 7 вересня, в Івано-Франківську на Традиційному «Філософському квартирнику «Під абсент» шукали Сенс (з великої букви). Наразі не знайшли… Домовилися продовжувати Пошук (також з великої букви).

В Традиційному філософському квартирнику, який відбувся в меморіальній квартирі художника академіка Володимира Чернявського, взяли участь івано-франківські безробітні і письменники, старші наукові співробітники і метафізики, контррозвідники і фінансисти, юристи і політологи, кандидати наук і журналісти.....

Опорною темою Пошуку була «Мати чи бути?» за однойменню книгою психоаналітика та соціального психолога Еріха Фромма.

Оскільки учасники Традиційного філософського квартирника «Під абсент» заперечують ідею про те, що «в суперечці народжується Істина», натомість твердячи, що Істина – річ не аналітична, а Синтетична, то і бесіда велася в режимі «приєднання» до ідей, які висловив доповідач та попередні учасники обговорення.

Проте без «різночитання» Фрома не обійшлося. Один з промовців спровокував інших, висловившись, що «Мати чи бути?» академічною філософією була сприйнята як фейк, на що інший учасник погодившись з таким твердженням, розвинув його в тому контексті, що Фромм і не намагався навіть "назватися філософом". А оскільки Фромм вийшов за межі термінів і дискурсу академічної філософської науки, яка опирається навіть не на емпіричний досвід (як інші сучасні науки), а на обмежені власним матеріалізмом уявлення академічних філософів, то Фромм залишився для них незрозумілим, шкідливим і небезпечним. Тому і оголосили вони його фейковим, ненауковим і т.п., ще раз підтвердивши, що метафізика – річ не для всіх…

Наступні теми Традиційного філософського клубу «Під абсент» народилися вже під час завершального ритуального пиття абсенту. Ними стануть: 1. «Царство кількості та знамення часу» засновника сучасного Традиціоналізму Рене Генона, 2. Екхарт Толле і його бачення Шляху. 3. «Самвол як чудо» за Лосєвим, та інші…

Джерело: Фіртка



8 Вересня 2012 p.
©http://briz.if.ua/