На Івано-Франківщині почалося командно-штабне навчання служб цивільного захисту області


28 листопада в області розпочалося командно-штабне навчання  органів управління та підрозділів територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту Івано-Франківської області.

Навчання очолив директор Департаменту організації заходів цивільного захисту  ДСНС України  Михайло  Маюров.

Як зазначив  Михайло Олександрович, метою   навчання є  визначення стану готовності територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту Івано-Франківської області у разі загрози і виникнення  надзвичайної ситуації у мирний час та в особливий період,  яке триватиме три дні - до 30 листопада.

У приміщенні Кризового центру Управління ДСНС в області відбулося засідання регіональної  комісії  з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. У її роботі взяли участь  перший заступник голови Івано-Франківської ОДА Марія Савка, начальник Управління ДСНС в області Володимир Чернецький, начальник Управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської обласної державної адміністрації  Володимир Стебницький,  представники Управління ДСНС в області та структурних підрозділів ОДА і відповідних обласних служб і відомств.

На засіданні були представлені члени комісії, після чого  керівники обласних відомств та спеціалізованих служб цивільного захисту області  були проінформовані про загрозу виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з погіршенням метеорологічних умов на території Івано-Франківської області:   внаслідок дії активного циклону з Балкан – очікується  сильний вітер з поривами  та сильні зливи, утворення паводків в басейнах річок Прут та Дністер, підйом рівня води до небезпечних позначок в окремих населених пунктах  на території  понад десяти районів області.

Було прийняте рішення щодо негайного приведення територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ в режим підвищеної готовності. Здійснено прогнозування масштабів виникнення надзвичайної ситуації за місцем і видами. Перед кожною службою та відомством були поставлені відповідні завдання, від сумлінного виконання яких безпосередньо залежатиме успіх ліквідації надзвичайної  ситуації.

Наступним етапом навчань цього дня стало доведення ввідної про виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з погіршенням метеорологічних умов на території Івано-Франківської області: сильні зливи та вітер призвели до утворення дощових паводків на річках басейнів Дністра і Прута, активізації зсувних процесів, значних руйнувань в господарському комплексі  - пошкоджено об’єкти інфраструктури, житлово-комунального господарства, соціальної сфери, розмито береги річок та автодороги, припинено електропостачання, розмито комунальні газопроводи.  Постраждав  приватний сектор  -  пошкоджено та зруйновано житлові будинки,  затоплено домогосподарства на значній території Прикарпаття,  є загиблі та потерпілі.  Загалом, внаслідок  природної стихії  постраждали 152 населених пункти.

Відбулося засідання комісії ТЕБ та НС, на якій  в режимі селекторного зв’язку  були заслухані районні та міські комісії щодо організації та виконання робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації і відновлення нормальних умов життєдіяльності населення, залучення до виконання робіт з ліквідації наслідків необхідних рятувальних, транспортних, будівельних, медичних та інших формувань з використанням наявних ресурсів і запасів. Паралельно відбувалося засідання штабу з ліквідації умовної надзвичайної ситуації  природного характеру.

Наступним кроком стала перевірка готовності до дій обласної мобільної  оперативної групи реагування та підрозділів регіональних спеціалізованих служб цивільного захисту.

В подальшому, за легендою навчання, сталося аварійне припинення електропостачання до котельні по вулиці Федьковича, 91, яка забезпечує теплом мікрорайон Пасічна у Івано-Франківську. В зону умовної ситуації  потрапили обласна клінічна лікарня, Перша українська гімназія і чотири багатоповерхових житлових будинки. Були здійснені евакуаційні заходи щодо  відселення  мешканців житлового масиву та  хворих з обласної  клінічної лікарні у безпечне місце. Усіма відповідними службами були здійснені ефективні практичні дії щодо аварійно-відновлювальних робіт та забезпечення теплом постраждалих об’єктів. Кожна із задіяних служб  виконувала завдання в межах покладених функцій.

Після проведення заходів Комісією були підбиті підсумки роботи всіх задіяних служб та відомств.



28 Листопада 2017 p.
©http://briz.if.ua/