В Управлінні ДСНС в області відбулося засідання круглого столу


14 листопада в Управлінні Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області відбулося засідання круглого столу на тему: «Координація взаємодії психологічних служб області при наданні першої психологічної допомоги постраждалому населенню внаслідок надзвичайних ситуацій».

У засіданні взяли участь психологи силових структур, благодійних та волонтерських організацій, обласного центру практичної психології та соціальної роботи Івано-Франківського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, викладачі кафедри загальної та клінічної психології Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника, психологи та психіатри державних та приватних медичних установ.

Захід був ініційований психологічною службою Управління ДСНС в області, а його основними завданнями були: удосконалення професійного рівня практичних психологів з питань забезпечення психологічного захисту населення при надзвичайних ситуаціях; покращення психосоціальної підтримки та забезпечення психічного здоров΄я в умовах надзвичайних ситуацій; обмін практичним досвідом роботи з питань психологічного супроводження постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій; підвищення ефективності роботи з психологічного відновлення психологів, які залучались до виконання завдань за призначенням; обговорення порядку залучення та взаємодії психологів державних та недержавних структур області при наданні першої психологічної допомоги постраждалим внаслідок надзвичайних ситуацій.

Усіх учасників круглого столу привітав начальник Управління ДСНС в області полковник служби цивільного захисту Володимир Чернецький. Він подякував усім, хто відгукнувся на запрошення взяти участь в заході та підкреслив виключно важливу роль фахової роботи психологів за теперішніх життєвих реалій.

Під час круглого столу обговорювалися і визначалися найбільш дієві та вдалі форми та методи надання першої психологічної допомоги постраждалим внаслідок надзвичайної ситуації та їх подальшого психологічного супроводу, підготовки та критерії формування готовності психологів до роботи у особливих умовах, психологічної допомоги військовослужбовцям, що повернулися із зони проведення антитерористичної операції, актуальні питання їхнього медично-психологічного супроводу, допомога в кризових ситуаціях.

Підсумовуючи роботу круглого столу, усі присутні зійшлися на тому, що для досягнення високих результатів потрібно залучати для цієї роботи якнайбільше коло фахових спеціалістів, частіше проводити зустрічі та обмінюватися досвідом на конкретно визначену тематику, розробити порядок залучення та взаємодії психологів державних та недержавних структур області при наданні першої психологічної допомоги постраждалим внаслідок надзвичайних ситуацій.



15 Листопада 2017 p.
©http://briz.if.ua/