Тонування скла автомобіля: варто, чи ні?


Ілюстративне фотоПричин, за якими автомобіліст прагне затемнити скло у своєму автомобілі, існує безліч: від бажання сховатися від сторонніх очей до банального захисту від літнього сонця. Про це пише авттомобільна соціальна мережа Dexpens, посилаючись на autonews-ua.info

Але багато автолюбителів, замовляючи послугу по тонуванню скла, роблять серйозні помилки. З наслідків найменше - штраф за порушення ПДР. Але відомі випадки, коли автомобілі з тонованим склом наглухо потрапляли в серйозні аварії через погіршення огляду. Також деякі види тонування призводять до того, що створюють перешкоди водіям інших машин, що також може призвести до дорожньо-транспортних пригод. Ось 5 головних помилок водія при замовленні тонування скла.

5 помилок при тонуванні

Почнемо з того, що послуга з тонування повинна відповідати нормам ГОСТ 5727-88, і будь-яке відхилення від вимог загрожує відповідальністю, відповідно до ч. 1 статті 121 КпАП України. А це - 325-425 грн. на перший раз. За повторне протягом року таке порушення - позбавлення прав на 3-6 місяців. Так що поставтеся до питання серйозно.

1. Занадто темно. Надмірне тонування автомобілів погіршує видимість, а в нічний час практично позбавляє водія огляду. Тому в прагненні захистити салон автомобіля від сторонніх очей і ультрафіолету не варто перегинати палицю. Допустима норма для лобового скла - до 75% пропускної спроможності. Для бічного скла цей параметр розширено до 70% і краще його не перевищувати, інакше в темний час доби під час дощу відстежувати ситуацію ззаду дуже складно. Деякі водії залишають частину скла незатонованим - для дзеркал заднього виду.

2. Віддзеркалює. Дзеркальна плівка, яку пропонують деякі СТО, є небезпечною: віддзеркалює яскраве сонячне світло і, створюючи відблиски, засліплює інших водіїв. Можлива ДТП.

3. Тонування напиленням. Створюється шляхом напилення певної речовини на скло автомобіля. Таке тонування скла вже застаріло, оскільки має безліч недоліків: починаючи від поганої видимості і легкості ушкодження, закінчуючи складністю зняття тонування. Єдиний плюс, який таїть у собі таке автомобільне тонування - дешевше будь-якого іншого виду тонування авто. Але це того не варте - обирайте тонування плівкою.

4. Дешевий сервіс. У гаражі складно забезпечити необхідні умови для якісної тонування. В результаті можливі спотворення видимості. Це небезпечно.

5. Своїми силами. Спроба встановити / зняти плівку без обладнання може призвести до подряпин на склі.

Плюси тонування:

-          Захищає водія від занадто яскравого сонця;

-          приховує від сторонніх очей салон машини;

-          змінює зовнішній вигляд;

-          запобігає вигорянню деталей інтер'єру;

-          зменшує нагрівання салону в спекотний день.

Мінуси тонування:

-          Погіршує видимість в темний час доби і за поганих погодних умов;

-          утруднює бачення водіями сусідніх автомобілів;

-          штраф за порушення при тонування скла 340-425 грн.

Забороняється тонування:

-          лобового скла більш ніж на 25%;

-          переднього бокового скла більш ніж на 30%;

-          матеріалами, що дають дзеркальний ефект.

При цьому можна тонувати задні скла наглухо.



27 Листопада 2017 p.
©http://briz.if.ua/