Тривале сидіння відповідальне за 430,000 смертей


Вплив на здоров’я тривалого сидіння досить довго був гарячою темою, з великою кількістю досліджень, які стверджували, що тривале сидіння може збільшувати ризик ожиріння, захворювань серця та навіть викликати передчасну смерть. Наразі нове дослідження ще долило масла до вогню, стверджуючи, що сидіння понад 3 години щодня відповідальне за приблизно 3.8% смертей у 54 країнах - йдеться у статті на сайті медичного центру "Пріма МЕД".

Проте дослідження виявило і позитивний бік цієї проблеми; ми можемо збільшити тривалість нашого життя в середньому на 0.2 роки, зменшивши час проведений сидячи до 3 годин щодня.

Дослідження було опубліковане у виданні American Journal of Preventive Medicine.

У середньому, американці проводять сидячи 13 годин, з них 7.5 годин вони проводять на роботі, що за словами вчених може мати згубний вплив на здоров’я.

Минулого січня вже повідомлялось про те, що тривале сидіння може збільшувати ризик захворювань серця, діабету, раку та передчасної смерті, незважаючи на фізичну активність.

А ще одне дослідження виявило, що пацієнти із захворюваннями серця, проводячи тривалі періоди часу сидячи, значно погіршують стан свого здоров’я, навіть якщо вони ведуть активний спосіб життя.

Незважаючи на такі докази, лікарі відзначають, що потреби сучасного світу вимагають від нас проводити все більше часу сидячи.

«Незважаючи на те, що сидіння є невід’ємною рисою природи людини, надмірне сидіння дуже характерне для сучасного суспільства»

«Сидячий спосіб життя визначається індивідуальними, соціальними та зовнішніми факторами середовища, які також сильно залежать від стану економіки, в тому числі й від кількості раціоналізаторських пристроїв, що полегшують життя вдома і на роботі, та нерівності у міському суспільстві, що змушує людей долати більші дистанції та жити в зонах міста, яким не вистачає засобів для ведення активного способу життя.»

Незважаючи на це, автори дослідження сподіваються, що їхні знахідки допоможуть підкреслити важливість зменшення тривалості сидіння для того, щоб у свою чергу збільшити тривалість життя.

Тривалість життя зросла після незначного зменшення часу сидіння

Команда дослідників проаналізувала дані огляду 2002-2011 років, у якому взяло участь більше 1.1 мільярда дорослих з більше чим 54 країн – що відображає приблизно чверть загального населення планети, в тому числі в дослідженні взяли участь американці, європейці та азіати.

Факти про час сидіння

86% американців повідомили про сидіння впродовж цілого робочого дня
Проте 67% американців стверджують, що вони ненавидять сидіти
Кожні дві години проведені сидячі, зменшують приплив крові, піднімають рівень цукру в крові та зменшують кількість «хорошого» холестерину на 20%
Дослідження використало дані для оцінки часу сидіння для населення кожної країни, після чого ці дані порівнялись з національною статистикою з чисельності населення та тривалості життя – ймовірністю того, що особа помре до наступного дня народження та загальною смертністю.

Команда підрахувала, беручи до уваги дані 54 країн, що сидіння тривалістю більшою за 3 години було відповідальне за приблизно 3.8% або 433,000 смертей.

Проте дослідники також виявили, що зменшення часу сидіння – навіть незначне – має прямий вплив на частку смертності в усіх країнах; тривалість життя може збільшитись на 0.2 роки, якщо сидіння обмежити 3 годинами на день, незважаючи на рівень фізичної активності.



16 Листопада 2017 p.
©http://briz.if.ua/