Українські держбанки повинні фінансувати стартапи – Масару Танака


Рішення проблем «токсичних» портфелів українських держбанків, у руках яких сконцентровано більше половини українського банківського ринку, стане стимулом для пожвавлення української економіки. Про це заявив у понеділок під час діалогу з топ-менеджментом ПриватБанку та провідних банків Дніпра радник міністра фінансів України Масару Танака. За його словами, сьогодні Україна має шанс використати досвід Японії для швидкого реформування банківського сектора та створення нових інститутів для інвестування в розвиток реального сектора.

«В аспекті банківської кризи я вважаю, що вам не потрібно чекати 15 років, щоб його подолати, як в Японії. Протягом цього року я працюю в Україні, і вже бачу проблеми з державними банками, – зазначив Масару Танка. – Я не кажу, що в Україні не потрібні держбанки, але вони в першу чергу повинні працювати не заради прибутку, а заради функціонування банківської системи».

На думку одного з провідних світових експертів, саме розвиток держбанків стане стимулом зростання економіки, але для цього потрібно ввести чіткі обмеження – в якому секторі та з якими інструментами можуть працювати комерційні банки, а з якими – державні. І вони не конкурують з приватними, вони існують для того, щоб працювати із сегментом, в який не йдуть приватні банки, наприклад, малий бізнес і стартапи.

«Державні банки розвитку сприяли зміцненню бізнесу в Японії, без їх участі зараз не було б таких компаній, як SONY, адже кредит приватних банків отримати було вкрай складно, – зазначив пан Танака. – І вони не конкурують з приватними, вони існують для того, щоб працювати із сегментом, в який не йдуть приватні банки. Найбільша проблема в тому, що українські державні банки заходять у сферу діяльності приватних. Зате на економічному зростанні України ніхто не концентрується».
 



13 Листопада 2017 p.
©http://briz.if.ua/