Команда ПНУ стала переможцем Всеукраїнських змагань з перегонів автономних роботів


Днями на базі Національного університету «Львівська політехніка» за сприяння Міністерства освіти і науки України відбулися традиційні Всеукраїнські змагання з перегонів автономних роботів за Кубок Львівської політехніки. Метою цих видовищних змагань є стимулювання творчого, інтелектуального та духовного розвитку технічно здібної молоді, задоволення потреб у їхній самореалізації, а також розвиток і популяризація робототехніки, інформаційних технологій, прикладного програмування. Про це повідомляє прес-служба університету.

Участь у змаганнях взяли більше 20-ти команд: з Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Тернопільського національного економічного університету, Житомирського державного технологічного університету, Криворізького державного педагогічного університету, Харківського університету радіоелектроніки, Черкаського державного технологічного університету, Тернопільського національного педагогічного університету, Одеського національного політехнічного університету, Національного університету «Львівська політехніка» та інших. Також були представлені дві команди з Білорусії - з Мінську та Бресту.

 

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника на змаганнях представили – керівник команди, доцент кафедри інформаційних технологій факультету математики та інформатики Микола Козленко та студенти третього курсу спеціальності «Програмна інженерія» (завідувач кафедри Степан Мельничук).

 

Команди, що взяли участь у конкурсі, представили власні розробки роботів, що є повністю автономними технічними створіннями, які керуються винятково власним штучним інтелектом. Перед учасниками стояло непросте завдання, адже автономна модель повинна мати механічні можливості подолання відповідної відстані з ймовірними змінами траєкторії руху, мати електронне начиння та програмне забезпечення, яке давало би змогу самостійно ухвалювати рішення на звуженій та звивистій трасі міні-автодрому. Перегони проходять за міжнародним регламентом Roborace, тож дають змогу авторам найвдаліших розробок у подальшому брати участь і в міжнародних чемпіонатах.

 

Виконати сертифікаційні вимоги вдалося 12-ти командам, що взяли участь у півфінальних заїздах, де було відібрано 6 фіналістів. Команді нашого університету , яка виступила в складі Максима Кура, Тимура Фараджева та Юлії Чічак,  вдалося успішно пройти всі етапи нелегкої львівської траси і в результаті отримати перемогу. Варто зазначити, що команда нашого університету вже другий поспіль стає переможцем Всеукраїнських змагань з перегонів автономних роботів за Кубок Львівської політехніки. 

 

Серед цьогорічних призерів змагань також представники команд Львова та Харкова. Переможці отримали заохочувальні цінні призи від спонсорів.

 

Виступаючи на нагородженні переможців, проректор з наукової роботи Львівської політехніки професор Наталія Чухрай зазначила: " Вітаючи вас від імені ректора нашого університету Юрія Бобала, з приємністю хочу сказати, що такі цікаві змагання ми проводимо уже вдруге, і коло їхніх учасників значно розширилося. А це означає, що все більше молоді починає відчувати смак до міждисциплінарних робіт на стикові фотоніки, механіки та інженерії. Це тим більш зворушливо, що ви вклали у створення своїх моделей і власні кошти. Але ці поки невеликі ваші інвестиції, переконана, ви вкладаєте у власне фахове майбутнє".



8 Листопада 2017 p.
©http://briz.if.ua/