10 способів отримувати задоволення від роботи


 

Кілька хитрощів, які допоможуть тобі відчувати себе на роботі щасливим.

За великим рахунком, бути щасливим на роботі потребує не більше зусиль, ніж бути нещасним. Але чомусь дуже небагато людей у нашій країні можуть ходити на роботу з радістю.

Хочеш, щоб кожен твій день на роботі був схожим на свято? Це не так складно влаштувати, як тобі здається.

Пропонуємо твоїй увазі 10 хитрощів, які практично гарантують тобі не лише приємний, але й більш продуктивний робочий день.

1. Почни з 15-хвилинного позитивного вступу

День на роботі вдасться, якщо з самого початку все піде як по нотах. Для цього необхідно мати "бібліотеку" позитивних думок у голові. Вона допоможе намалювати день таким, як тобі потрібно. Почни кожен день із читання (або прослуховування) вартісних книжок. Їжа для розуму має вкрай позитивний вплив.

2. Пов'яжи свою роботу зі своїми життєвими цілями

Дай собі відповідь на питання: чому щоранку ти дозволяєш будильнику втручатися у твій солодкий сон заради цієї роботи? Є ж причина значно глибша, ніж "так треба". Може, тут ти отримуєш гарні гроші, маєш можливість рости і в особистісному, й у кар'єрному плані, отримуєш цінний досвід для подальших висот... Якими б не були твої мотивації, нагадуй собі, що цей робочий день - сьогодні - прекрасна можливість наблизитися до своїх найголовніших мрій і завдань.

3. Використовуй час за кермом з розумом

Більшість людей по дорозі на роботу слухають новини або (що ще гірше, особливо якщо вони за кермом) відповідають на дзвінки, смс, дивляться листи на електронці. Насправді, це ідеальний час, щоб зарядити себе позитивним настроєм на цілий день. І немає кращого способу зробити це, ніж слухати улюблену музику. Так і затори переносяться легше, й час у дорозі тече значно приємніше.

4. Усміхайтеся, панове!

Усмішка - дуже важлива зброя на будь-яких переговорах і прекрасний стимулятор гарного настрою.

Учені відзначають, що навіть найбільш натягнута усмішка знижує стрес і робить людину щасливішою.

Пам'ятаєш, як там у "Мюнхгаузена": "Я зрозумів, у чому ваша біда: ви занадто серйозні. Розумне обличчя - це ще не ознака розуму, панове. Усі дурниці на землі робляться саме з цим виразом обличчя. Ви усміхайтеся, панове. Усміхайтеся!".

5. Виражай позитивний настрій

Нас дуже часто при зустрічі запитують: "Як справи?" Ця фраза давно вже стала шаблонною в рамках соціального вітання. Мало хто чекає, що ти почнеш розповідати в подробицях, як у тебе все йде і протікає. Відповідаємо ми часто в тій же тональності: "Усе нормально", "терпимо", іноді жартівливо кидаємо: "краще за всіх, але ніхто не заздрить".

Так відповідати не варто. Адже ці, здавалося б, на автоматі вимовлені слова програмують мозок на невдачу. Замість цього краще вимовити: "Прекрасно!" або "У мене чудовий день!". Повір, це допоможе твоїй внутрішній програмі "прописатися" в позитивному ключі, і твій день насправді стане чудовим.

6. Найважливіше - в першу чергу!

Частенько вже на самому початку дня робочий настрій наближається до нуля тільки через те, що ти думаєш, скільки в тебе невирішених завдань, і впоратися з усім цим просто не вистачить часу, доведеться затримуватися, брати роботу додому, виходити у вихідні. Тут секрет вирішення проблеми один: тайм-менеджмент допоможе! Згідно з правилом Перетті, 20% твоїх зусиль дають 80% результату, і навпаки. Тому роби так, щоб ці 20% найважливіших завдань ти вирішував у першу чергу.

7. Уникай негативних людей

Наше оточення має безпосередній вплив на нас. Звичайно ж, ти не завжди можеш захистити себе від спілкування з неприємними людьми (різні бувають співробітники, клієнти, партнери), але намагайся зводити спілкування чисто до ділових питань. Не дозволяй їм насідати на твої вуха з тирадами "Усі погані. Усе не так!" Буркотливий синдром найчастіше зустрічається в жінок, тому, якщо після твого "Доброго ранку" секретарка відповідає з кислим виразом обличчя, а на твій комплімент бухгалтерка відреагувала бурчанням, намагайся коректно швидше вирішити всі свої питання й не зав'язувати бесід.

8. Не засиджуйся за роботою

Довгі години сидіти за звітом або презентацією без перерви навіть на чашку чаю - втомливо й непродуктивно. Кожній людині протягом дня обов'язково потрібен перепочинок, як короткочасний (10 хв. на чай або каву), так і тривалий (повноцінна обідня перерва). Треба ж із чогось черпати сили, енергію й натхнення.

9. Заспокойся й розслабся

Як тільки закінчиться робочий день, заповни територію неробочого часу тим, що ти справді любиш. Коротше кажучи, відключися від усіх робочих проблем і зарядися енергією позитиву. В кожного тут свій рецепт. Головне завдання: залишити роботу за дверима. Адже нездатність переключитися з роботи на щось приємне - це гарантоване "похмілля" від утоми й невдоволення.

10. Точка подяки

Завершуй день списком усіх приємних моментів, за які тобі в кінці захотілося б написати "спасибі". Це зробить твій сон солодшим, а настрій на наступний ранок кращим.

Але, що якщо...

- Що робити, якщо щось справді жахливе стається протягом дня?

Повір, використовуючи вище перелічені хитрощі, ти будеш значно краще підготовлений для вирішення проблем.

- Що робити, якщо я занадто пригнічений, щоб робити все це?

Якщо це так, то тобі, можливо, знадобиться професійна допомога. Але жоден із цих прийомів не потребує великих зусиль та істотних часових витрат.

- Ці прийоми справді працюють?

Заявляю з усією відповідальністю: так! Перевірено на собі.

 

man.tochka.net3 Вересня 2011 p.
©http://briz.if.ua/