Голови ОТГ зі всієї України зібралися, щоб обмінюватись досвідом


В Івано-Франківську сьогодні зібрались голови об’єднаних територіальних громад зі всієї України, щоб ділитися досвідом  щодо планування розвитку об’єднаних громад, надання якісних адміністративних і комунальних послуг, утворення комунальних підприємств, створення сприятливого інвестиційного клімату та залучення інвестицій, утворення кооперативів тощо.

Засідання секції з питань ОТГ у формі обміну досвідом «Рівний - рівному» відбувається  в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України спільно з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Своїм досвідом протягом двох днів ділитимуться  представники об’єднаних громад  з усієї України, ті, які продемонструвати кращі практики, які за час роботи у новому форматі досягли певних успіхів.

«Дуже  приємно, що Прикарпаття приймає представників об’єднаних територіальних громад зі всієї України, зазначає виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук. - Захід спланований для того, щоб громади мали можливість обмінятись досвідом, кращими практиками зі своїми колегами, не тільки з Івано-Франківська, а й зі всієї України. В кожній із рубрик, які будуть представлені на цьому заході,буде 2-3 доповідачі з різних ОТГ , де практика найуспішніша , щоб громада мала можливість не наступати на ті самі граблі, і не робити ті самі помилки. Також важливо навчитись не зважати на проблеми, які сьогодні не можна вирішити, а ресурс можна витратити набагато ефективніше у іншій галузі. Асоціації міст України сприяє головам ОТГ і ми робимо такі  виїзні заходи для того, щоб більшість з них могли зробити впевнено перші і наступні кроки у бік розвитку і побудови сильного суспільства».

 Своїм досвідом і позитивною практикою поділився Роман Круховський  - міський голова Тлумацької ОТГ.

«Я працюю десятий місяць головою. У нас є хороша співпраця з районною радою, із районною адміністрацією. Завдяки інфраструктурній субвенції ми всі заклади культури, освіти, медицини підняли на вищий рівень, покращили інфраструктуру, зробили дорогу, що є у нашій комунальній власності, чекаємо на техніку – сміттєвоз і екскаватор. Ми забезпечили навчальні заклади комп’ютерами, вклали в утеплення гімназії  580 тис. грн., на 1.5 млн. грн. замінили вікна в одній із шкіл. В кожному селі ми покращили інфраструктуру і виділили на це від 300 до 500 тис. грн.   Ми зробили багато за короткий час,- зауважує пан Круховський  і розповідає, звідки беруться кошти на покращення життя мешканців . -

У зв’язку з об’єднанням, із державного бюджету нам виділили 5 млн. 118 тис. грн.  Також зросло надходження з самої громади, оскільки ПДФО, згідно нового закону, залишається в громади.  За рахунок децентралізації у нас зросли можливості і ми ці можливості використовуємо. До того ж нам допомагає обласна рада.  Оскільки у нас є об’єднання , то ми отримали можливість працювати з іншими грантами – європейськими , світовими, завдяки яким ми втілюємо в життя нові проекти». 



30 Жовтня 2017 p.
©http://briz.if.ua/