В ПНУ презентували книгу «Единбурзький погляд на історію демократії…»


24 жовтня 2017 року в Прикарпатському національному університеті відбулася презентація книжки «Единбурзький погляд на історію демократії – від давніх часів до майбутніх можливостей» за редакцією західних науковців Бенджаміна Айзхена та Стівена Стоквелла. Видання, що з’явилося друком у видавництві «Фоліо», є першим у серії перекладів іноземної академічної літератури українською мовою. Проект втілено Інститутом стратегічних досліджень «Нова Україна». Про це повідомила прес-служба ПНУ,

 

Книжку студентам і викладачам університету презентували директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв, виконавчий директор ЦСД «Софія», радник Інститут стратегічних досліджень «Нова Україна» Володимир Луцапій. 

  

Наукова праця «Единбурзький погляд на історію демократії – від давніх часів до майбутніх можливостей» присвячена історії поширення і розгортання демократії в порівняльній перспективі. До книжки увійшло 45 есе, які доводять, що глобальна популярність демократії частково зумовлена її значенням у загальній історії людської цивілізації. В книзі розглянуто як відомі приклади демократії, такі як Афіни та Англійський парламент, так і значно менші досліджені, такі як стародавній Китай, середньовічний іслам, колоніальна Африка чи жіночий рух за виборчі права.

 

Видання спрямоване на те, щоб зробити доступним для української думки надбання західного наукового світу. «Цей проект – професійний внесок Інституту у дискусію щодо передумов та перспектив демократії у новій Україні та світі», – впевнений директор Інституту «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв. «Ми розпочинаємо проект з перекладу ґрунтовного дослідження демократії, що нещодавно вийшло друком у Видавництві Единбурзького Університету, який входить до двадцятки найкращих університетів світу. Це не випадково, адже наш проект прагне заохотити фаховий діалог українських викладачів-гуманітаріїв із науковцями світового рівня».

 

На завершення презентації директор Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна» Андрій Єрмолаєв відповів на запитання учасників заходу.

 

Виконавчий директор ЦСД «Софія», радник Інститут стратегічних досліджень «Нова Україна» Володимир Луцапій передав примірник книги «Единбурзький погляд на історію демократії – від давніх часів до майбутніх можливостей» в наукову бібліотеку університету. 

 

Довідково про редакторів книги. Бенджамін Айзехен - науковий співробітник Центру порівняльних соціальних досліджень Університету Дейкін (Австралія). Він є автором досліджень "Демократія в Іраку: історія, політика та дискурс" (Ашгейт, 2012), "Арабські революції в контексті: громадянське суспільство та демократія на зміну Близького Сходу"(Melbourne University Press, 2012); Стівен Стоквелл є професором журналістики та комунікації в Університеті Гріффіта. Раніше він працював журналістом, прес-секретарем та медіа-консультантом. Його публікації включають "Довідник з усіх засобів масової інформації, присвячений чесним та міжкультурним репортажам"(2000 р.), "Стратегії політичної кампанії" (2005 р.), "Риторики та демократії" (2010 р.).25 Жовтня 2017 p.
©http://briz.if.ua/