Половина українців – за визнання ОУН-УПА. У Західній Україні – 80% – Рейтинг


Половина українців – за визнання ОУН-УПА. У Західній Україні – 80% – Рейтинг. Фото ілюстративнеІдею визнання ОУН-УПА учасниками боротьби за державну Незалежність України підтримують сьогодні 49% громадян нашої держави.

Відповідну статистику оприлюднили днями фахівці соціологічної групи «Рейтинг». Ці дані базуються на результатах соціологічного опитування, яке було проведено представниками «Рейтингу» 20 – 29 вересня 2017 року і було приурочено Дню захисника України та 75-тій річниці створення Української повстанської армії, що їх в нашій країні відзначитимуть 14 жовтня.

Як зазначається, 49% опитаних схвально висловились щодо визнання ОУН-УПА борцями за Незалежність України, в той час як лише 29% респондентів категорично не підтримали цю ідею. Цікаво, що минулого року вказане співвідношення становили відповідно 41% та 38%, а за період з 2010 року кількість прихильників ОУН-УПА зросла у 2,5 рази.

Найбільше тих, хто підтримує збройну боротьбу ОУН-УПА, звісно ж, на Заході України – 80%. «Водночас майже половина мешканців Сходу та Півдня не підтримують ідею визнання національно-повстанського руху. Чоловіки, більш молодші, мешканці сіл, особи з вищою освітою та україномовні більше схильні до підтримки визнання ОУН та УПА, аніж інші категорії», - зауважують фахівці «Рейтингу».

Загалом в процесі дослідження було опитано 2 тисячі респондентів віком від 18 років в усіх регіонах України. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Опитування проводилося методом особистого формалізованого інтерв’ю face-to-face.6 Жовтня 2017 p.
©http://briz.if.ua/