Дві третини мешканців Західної України готові захищати Батьківщину зі зброєю у руках - соціологи


Дві третини мешканців Західної України готові захищати Батьківщину зі зброєю у руках - соціологиБільш як половина громадян нашої країни сьогодні висловлює готовність у випадку виникнення відповідної загрози, відстоювати територіальну цілісність України зі зброєю у руках. Про це свідчать результати опитування, проведеного наприкінці вересня фахівцями соціологічної групи «Рейтинг».

Як зазначається, дослідження проводилося з 20 по 29 вересня шляхом формалізованого інтерв’ю face-to-face. Всього було опитано 2 тисячі респондентів віком від 18 років в усіх регіонах України. Похибка презентативності – не більше 2,2%.

При цьому про свою готовність захищати єдність України у збройній боротьбі заявили 54% опитаних. Як стверджують фахівці «Рейтингу», ця цифра є вдвічі більшою, ніж аналогічна у 2012 році. При цьому результати різняться залежно від регіону. Так, найбільше тих, хто вважає себе патріотами, готовими до збройної боротьби – на Заході та в Центрі України. Тут їх дві третини. На півдні таких людей лише половина. В той же час на Сході України 52% опитаних заявили, що не готові захищати Батьківщину зі зброєю в руках, в той час, як готових до захисту Вітчизни там лише 26%. Ще 22% «східняків» ще не визначились, як діятимуть в разі настання загрози суверенітету та територіальної цілісності України.

Відповідно до результатів дослідження найбільше патріотів серед чоловіків, україномовних з більш заможних шарів суспільства.5 Жовтня 2017 p.
©http://briz.if.ua/