Громадські активісти з України та світу ділитимуться в Івано-Франківську досвідом подолання проблем зміни клімату


Громадські активісти з України та світу ділитимуться в Івано-Франківську досвідом подолання проблем зміни кліматуЕнергія Змін 2017/ Power Shift 2017. Під такою назвою в Івано-Франківську відбуватиметься з 6 по 8 жовтня 6-й міжнародний форум активістів та представників громадських організацій, які опікуються проблемою зміни клімату.

Планується, що у заході візьмуть участь громадські активісти з України, Білорусії, Грузії, Киргизстану, Росії, Індонезії, яких об’єднує практичний інтерес до питань  екології, зміни клімату та зеленої енергетики; сталого транспорту; урбаністики та архітектури; соціології та екологічної освіти; інноваційних рішень для сталого розвитку та розвитком спільнот.

Тема форуму визначена його організаторами як: «сила самоорганізації, яка є рушійною силою будь-яких змін, пошук та втілення комплексних практичних рішень, які зменшують негативні наслідки зміни клімату у містах, створюють комфортне середовище та нову якість життя.

Як стверджують організатори, протягом часу, відведеного на проведення форуму, його учасники вивчатимуть та ділитимуться кращими практиками з вирішення проблем кліматичних змін, які використовуються як в Україні, так і за кодоном.

Серед учасників форуму - Юрій Филюк, співзасновник та керівник платформи “Тепле Місто”, підприємець, співвласник компанії “23 ресторани”; Олександра Сладкова, начальниця управління адміністрування, будівництва та розвитку інфраструктури Львівської міської ради; Наталія Головата, начальниця відділу інвестицій, енергозбереження та муніципального розвитку, м. Долина; Максим Терлецький, керівник проектів КП "Інститут Міста", Львів; Сергій Адамович, координатор ГО “Поступовий гурт франківців” та депутат Івано-Франківської обласної ради, Тетяна Шауро, медіа-координатор мережі CAN (Climate Action Network) в Східній Європі, Кавказі та Центральній Азії; Marianne Koch, координаторка міжнародних тренінгів неурядової організації 350.org; Devin Maeztri, експертка з міжнародного руху 350.org та інші.

“Ми прагнемо, щоб кліматичні спільноти об’єднувались, розвивались у кожному місті і якісно змінювали міське середовище та довкілля. У містах має бути більше чистого повітря, зелених зон, велодоріжок, острівців захисту від спеки, джерел чистої енергії та громадських просторів для навчання і розвитку. “Час переходити від слів до дій”, як довела наша спільна із місцевими ініціативами акція “День Дій”, що відбулась у 15 містах регіону Східної Європи, Кавказу та Середньої Азії у червні цього року. Багато чудових людей із регіону поділяться досвідом самоорганізації та співпраці з місцевою владою, щоб разом працювати над розробкою та прийняттям сталих рішень. Зміни починаються з тебе!” – зауважила щодо цілей проведення заходу одна з його організаторів - кампейнерка​​ неурядової організації 350.org​​ у ​​Східній ​​Європі, на ​​Кавказі​​ та у ​​Центральній ​​Азії Світлана Романко.



4 Жовтня 2017 p.
©http://briz.if.ua/