Одна з будівель палацу Потоцьких терміново потребує накриття


Про це повідомила у соціальні мережі фейсбук повідомила Mariya Kozakevych. Також вона наголосила на ситуації, яка склалась зараз на Валах. Йдеться про перекопаний газок та болото, яке розноситься через недбалість місцевого підприємця.

"Тут зараз Останніми днями часто падає дощ. Який час від часу переростає в зливу.
Мешканці от не хочуть виходити на вулицю, мокнути, мерзнути, сидять вдома в теплі і в сухих шкарпетках. А як треба вийти надвір - то є гумаки, парасоля, дощовики з капішонами, та й машини, таксі, громадський транспорт врешті решт.
А будинок - він нікуди не втече, не заховається, не накриється капішоном. А тим більше як йому дах зняли ще тиждень тому і він увесь час стоїть під дощем і мокне... А він, будинок, вже немолодий, йому явно не на користь такі стреси. А як він ще й частина пам'ятки, цілого комплексу в історичному середмісті! Єдиного в місті палацу, резиденції засновників!
От вирішив один підприємець заради 30кв.м на території палацу Потоцьких перекопати 300кв.м Валів (зеленої зони і оборонних мурів Станіславівської фортеці) "забивши" на 230тис франківчан і зробив це. І дах з старого будиночка садівника зняв, нічого з ним не робить, він собі стоїть і мокне без даху - так і пришвидшується його кінець....
А болото навколо від перекопаних Валів, зруйновані забруковані доріжки, купа з піску, яка дощем і ногами порозносилась по всьому скверу - вся картина нагадує своїм виглядом глухе, закинуте і забуте село, з розваленим замком, в якому колись давно мешкало вишукане паньство...
п.с. а дехто на підпитку, судячи з нецензурної лексики і хиткої ходи, дощу не боїться і в даний момент просто краде будівельні матеріали, залишені майстрами. Поліцію викликала.
Ситуація на Валах є яскравим прикладом відношення до пам'яток архітектури і історичного середовища у нашому місті.
СТАРОВИННА АРХІТЕКТУРА ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ, ПОТРЕБУЄ СВОЄРІДНОЇ ПАРАСОЛІ!
Пропоную наступні КРОКИ ДО ВИКОНАННЯ:
1. Зобов'язати протягом 1 тижня винуватців знищення зелених газонів та брукованих доріжок на Валах довести до порядку результати своєї "діяльності".
2. Прийняти на наступній сесії міської ради генерального опорного плану міста з визначенням меж історично-охоронного ареалу і жорсткого мораторію на будівництво в ньому! А також заборону по самовільному втручанню та будь-яких змін історичних фасадів пам'яток архітектури.
3. Розробити комплексну стратегічну програму розвитку міста на наступні 20 років, яка би визначала пріоритетні напрямки, поетапну професійну реконструкцію всіх занедбаних територій в історичному середмісті і реставраційні роботи пам'яток архітектури. Програма має виконуватись незалежно від зміни мера чи політичних настроїв.
4. Провeдення всесторонніх комплексних заходів - залучати іноземних фахівців з реставрації, проводити практичні семінари місцевим майстрам, ремісникам, архітекторам, організовувати програми для поглиблення обізнаності мешканців щодо збереження будинків-пам'яток та пропагувати турботливе ставлення до історичного середовища
." - написала Марія.



25 Вересня 2017 p.
©http://briz.if.ua/