Користувач «Фейсбуку» повідомив про невідповідність цін на полицях і на касі в «Епіцентрі»


Деякі супермаркети Івано-Франківська знайшли новий вид заробітку.  До кишені потрапляє різниця ціни товару на полиці і на касі.  Це стверджує користувач соціальної мережі «Фейсбук» Олег Кукула, який нещодавно опинився у незручній ситуації в  гіпермаркеті «Епіцентр».

«Новий вид заробітку Гіпермаркету ЕПІЦЕНТРУ

Роблячи дома ремонт, як завжди несподівано закінчились дюбеля та шурупи. Година пообідня та й субота - більшість магазинів вже не працює, але є палочка-виручалочка - Епіцентр, який працює довго і без вихідних, - розповідає Олег Кукула. - Але перейдемо до суті: побродивши десь хвилин 40 у відділі з засобами кріплення і не зустрівши консультанта, я натрапив на стенд з тим що і шукав - пакет дюбелів з шурупами разом і ціна непогана 83.97 грн. Взявши його, йду на касу, а там пробивають за ціною 111,96 грн., касир, як завжди: я нічого не знаю, моя хата скраю, вияснюйте у продавця чи консультанта з відділу. На Інформацію покликали продавця і мила дівчина-адміністратор кудись зникла. Пояснення продавця мене "вбило": виріс курс долара і виросли ціни!!!!!!. Питання: ми ж не в США живемо і валюта в нас не долар, а гривня. Через хвилин 10 мені повідомили, що ціни дійсні до 1 вересня і вони не встигли їх поміняти, а що сьогодні 16 вересня нікого не цікавило. Згідно закону, мені мали б повернути різницю, але їх здуло від Інформаційної стійки скоріше, ніж я встиг ще щось сказати. Цікаво скільки людей там купляю речі і не перевіряють цінники і ту ціну, що вибивають на касі. Будьте уважні купуючи щось в Епіцентрі!!!!».

Невідповідність ціни в ціннику і на касі – це не просто непорозуміння, а адміністративне правопорушення, яке карається штрафом. Стаття 156-1 кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає штраф в розмірі від 10 до 50 неоподатковуваних мінімумів за надання недостовірної інформації про продукцію.

Якщо ви помітили різницю між цінником і чеком, краще всього, не піднімаючи галасу, повернутися в торговий зал і, поки продавці не заметушились, зняти цінник, який виступає документом, де позначені умови публічного договору. І вже маючи на руках цінник і чек – можна починати вимагати відшкодування невиправданих витрат.

Доводити свою правоту потрібно не касиру. Попросіть його викликати адміністратора або представника керівництва.  Як показує практика, почувши обґрунтовані вимоги з посиланнями на закони і нормативні акти, вони розпорядяться повернути вам гроші. Непогано діє і попередження про широкий розголос в соціальних мережах. Якщо ж все це не допомагає, а у вас є час і натхнення – викликайте поліцію і вказуйте на порушення магазином ваших прав на отримання достовірної інформації про товар і на здійснення адміністративного правопорушення. Це радить зробити Інспекція у справах захисту  прав споживачів.



18 Вересня 2017 p.
©http://briz.if.ua/