В ПНУ відбувся круглий стіл «Менеджмент розвитку дітей із розладами спектру аутизму»


4 вересня 2017 року в приміщенні Наукової бібліотеки  Прикарпатського національного університету в читальному залі імені професора Богдана Гаврилишина відбувся круглий стіл «Менеджмент розвитку дітей із розладами спектру аутизму: досвід США для України». Організатори заходу - науково-дослідний Центр когнітивної психології та психотерапії Наукового парку «Прикарпатський університет», провідні фахівці Івано-Франківського інституту післядипломної педагогічної освіти та громадська організація «Центр психічного здоров’я і реабілітації – Софія». Про це повідомила прес-служба ПНУ.

 Участь у роботі круглого столу брали проректор з наукової роботи університету Андрій Загороднюк, директор Центру когнітивної психології та психотерапії Наукового парку «Прикарпатський університет» Надія Когутяк, директор Центру розвитку сім'ї та особистості "Навички життя" Вікторія Бржезицька, голова правління громадська організація «Центр психічного здоров’я і реабілітації – Софія» Володимир Мицько, член правління громадська організація «Центр психічного здоров’я і реабілітації – Софія» Юрій Сидорик, дитячі психіатри, психологи, неврологи, педагоги, логопеди, дефектологи, методисти інклюзивної освіти, представники громадських організацій та науковці. Серед запрошених - професор Університету здоров'я і науки Орегона (OHSU) у Портленд (штат Орегона, СЩА) доктор Роберт Нікель та доктор медицини Університету здоров'я і науки Орегона (OHSU) у Портленд (штат Орегона, СЩА) Лінда Шмідт, які виступили спікерами круглого столу.

 Відкриваючи роботу круглого столу проректор з наукової роботи Андрій Загороднюк підкреслив актуальність заходу і зазначив важливість обміну досвідом фахівців різних профілів з даної тематики. 

 У рамках програми зустрічі присутні обговорили в професійному колі сучасну, науково-обґрунтовану інформацію про рекомендовані методи допомоги та сучасне розуміння природи розладів спектру аутизму. Спікери заходу, досвідчені американські дитячі психіатри Роберт Нікель і Лінда Шмідт, які багато років працюють у сфері аутизму, зробили огляд сучасних підходів до розуміння, діагностики та терапії аутизму. У своїх виступах вони приділили окрему увагу маловідомим, проте ефективним методам техніки RIT (навчання реципрокної імітації), яка добре зарекомендувала себе для роботи з дітьми-аутистами у регіонах з обмеженими ресурсами.

 Під час роботи круглого столу також обговорювалося питання інклюзивного навчання таких особливих дітей та залучення до цього процесу однолітків із загальноосвітніх шкіл. Учасники заходу у форматі "питання-відповідь" обговорити важливі аспекти проблеми розладів спектру аутизму, поділитися власним досвідом з професійної практики.

 Як наголошувалося в ході зустрічі, розлади спектру аутизму становлять одну з найбільш актуальних проблем сфери охорони психічного здоров’я дітей та підлітків. Сучасні наукові відкриття та доказові терапевтичні підходи дозволяють суттєво допомогти дітям з розладами спектру аутизму в розвитку та соціальній інтеграції. Організатори заходу переконані, що аналогічні заходи і надалі будуть відбуватися, адже є необхідність у таких мультидисциплінарних професійних обговореннях актуальних проблем та найбільш оптимальних їх вирішень.



15 Вересня 2017 p.
©http://briz.if.ua/