Двоє прикарпатців стали жертвами шахраїв


Найпоширеніший метод шахрайства пов’язаний з банківськими операціями. Зловмисники, представляючись працівниками банківських установ, будь-що намагаються довідатися у жертви реквізити її банківських карток, в подальшому знімаючи всі наявні там кошти.
Двоє потерпілих, жителі Галицького та Кулуського районів таким чином втратили понад 19 тисяч гривень. В обох випадках на мобільні телефони до потерпілих зателефонували «псевдо» працівники банків, і під приводом розблокування банківських карток лиходії дізналися таємні коди доступу до карток, а відтак з рахунків зняли гроші.
Відомості за цими фактами внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Правоохоронці проводять заходи щодо встановлення осіб-шахраїв та місця їх перебування.
Щоб не стати жертвою шахраїв дослухайтеся до порад правоохоронців:
1.Перш за все не поспішайте виконувати умови аферистів.
2. Убезпечити себе від «банківських» шахраїв можна, якщо нікому не повідомляти захисні реквізити своєї картки: пін-код, повний номер, перевірочну цифрову комбінацію тощо. Справжній банківський працівник цього ніколи не питатиме, бо не має на те права, а тим паче у телефонному режимі.
Якщо ж ви все-таки стали жертвою аферистів або відносно вас намагалися скоїти шахрайські дії, якнайшвидше телефонуйте до поліції (телефон чергового «102». Це дасть змогу правоохоронцям викрити та затримати зловмисників «по гарячих слідах».
Сектор комунікації
Головного управління Національної поліції
в Івано-Франківській області



7 Вересня 2017 p.
©http://briz.if.ua/