Тисменицькі моржі


Купання в ополонці – традиційний обряд на Йордан. Варто пірнути у крижану купіль, щоб цілий рік бути здоровим. Це підтверджують й тисменицькі держслужбовці, для яких купання в йорданській воді вже стало доброю традицією.

З кожним роком кількість охочих пірнути у водуна Водохреще зростає. Щоразу до тих, що традиційно пірнають, додається двоє-троє таких, що ще жодного разу не купалися зимою. Щоправда й більшість сміливців зі стажем, це моржі-аматори, що приходять на місцеву водойму взимку тільки 19 січня.

Як повідомляє прес-служба Тисменицької РДА, у м. Тисмениця напередодні свята старанно вивчають місця, готуються духовно і морально. Адже віра і молитва – це дві складові вдалого занурення у крижану воду. Купіль приймають в основному чоловіки, втім є серед сміливців й представниці протилежної статі. Цього року для занурення обрали Бистрицю Надвірнянську та Стримбу.

За словами заступника голови районної ради Руслана Фармуса, який купається вже сьомий рік поспіль, йорданська вода не тільки додає здоров’я на цілий рік та заряджає позитивом, але й очищує душу, змиває тягар турбот та неприємностей. Головне у воду заходити із молитвою та вірою. Тому усі спочатку хрестяться, а далі три рази в ополонку. І – на берег. І хоча медики застерігають, що купання у крижаній воді може бути небезпечним для здоров’я, усі, хто хоч раз скупався на Водохреще, кажуть, що здоров’я не підводить цілий рік.



23 Січня 2012 p.
©http://briz.if.ua/