У франківській кав’ярні взялись навчати містян основам кавової культури


Про кавову культуру та її особливості на теренах Прикарпаття знає далеко не кожен мешканець, а для місцевої кав’ярні-палярні “Фабрика кави” вона стала основою у роботі. Розповісти про її тонкощі намагаються і своїм відвідувачам. Як найбільш дієвий інструмент для цього використовують дегустації, під час яких містян знайомлять з різними сортами зерен і з альтернативними методами їх приготування. Бажаючих дізнатись щось нове не бракує, тому БРІЗ також вирушив з’ясувати, що це за альтернативні способи приготування і чим вони різняться від звичної нам кави.
Незмінним спікером “Години альтернативи” є бариста закладу Віктор Стасинець. Він радо поділився своїми знаннями та спостереженнями.

Розкажи, що таке альтернативні методи приготування кави? 

Все, що готується не в еспресомашині, варто називати альтернативою. Однією з вагомих особливостей цих методів є те, що під час їх приготування використовуються паперовий фільтр і тільки свіжозмелена кава, а в нас вона ще й свіжообсмажена. Також гість може побачити весь процес заварювання від початку аж до самого кінця. Варто додати, що таку альтернативу, яку ми маємо зараз, придумали до того як появилась автоматизована техніка, тому перші методи приготування кави зародились на кухні в домівках простих людей. Це зараз, коли всі здебільшого п’ють каву з еспресомашини, інші методи стали для нас нетиповими. 

Що підштовхнуло заклад до організації та проведення “Години альтернативи”?

Ми хотіли показати наочно, що окрім американо, еспресо і лате є ще багато цікавих способів приготування кави, під час яких напій може розкритись для вас зовсім з неочікуваних сторін. Альтернативні методи допомагають зернам розкрити ті смаки, які заклала у них природа. Наприклад, при приготуванні сифону можна відчути карамель, а кемекс розкриває кислинку, яка притаманна деяким сортам. У каві з еспресомашини ви не зможете цього простежити по тій причині, що там все автоматизоване і напій завжди виходить однаковий за смаком. Та й випити альтернативи зможете більше ніж класичну каву, бо вона менше впливає на організм людини. 

Чи простежуються уже якісь зміни у кавових смаках відвідувачів? 

Людям важко зважитись спробувати щось нове, бо є страх невідомості, але зараз бачимо, що деякі наші постійні відвідувачі після того, як спробували якийсь новий напій на “Годині альтернативи”, переходять з однієї кави на іншу. До прикладу, одна з гостей у нас зазвичай замовляла тільки еспресо, а коли скуштувала аеропрес, то тепер постійно його п’є; і таких випадків ми помітили уже є з добрий десяток. Що ж того, як наші дегустації ще впливають на відвідувачів, то ми помічаємо, що люди почали більше цікавитись свіжообсмаженою та свіжозмеленою кавою. 

У скількох способах кав’ярня готує альтернативну каву і чому вибрали саме ці?

Окрім класичних способів У Фабриці кави можна спробувати ще аеропрес, кемекс, сифон, пуровер, фретту, каліту та каскару.Таку значну кількість альтернативних методів ми єдині зараз готуємо у Франківську, тому якщо в людей виникає бажання спробувати щось нове у каві, то зазвичай йдуть до нас. Чому саме ці методи готуємо? Тут все просто. Вони у світі найбільш поширені та й гостям подобаються.

Окрім регулярних подій, кав’ярня особлива й тим, що робота всієї “Фабрики кави” побудована на принципах свіжості у всьому. Про це нам розповів співвласник закладу Назарій Горчак. “Кавова культура - це мистецтво правильного заварювання кави, правильного його споживання, - зазначає Назарій. - Слідувати цим основам можна тільки за умов, коли у роботі спеціаліст використовує найсвіжішу каву та якісне обладнання. От тоді можна бути впевненим, що продукт, який ти робиш, дійсно якісний”.
 



23 Серпня 2017 p.
©http://briz.if.ua/