Розвиток раку на 90% залежить від зовнішніх факторів


Поведінка та фактори навколишнього середовища становлять 70-90% від всіх чинників, що викликають онкологічні захворювання, згідно з дослідженням, що було опубліковане у виданні Nature, - йдеться в статті на сайті медичного центру "Пріма МЕД".

Це дослідження суперечить попередньому, що було опубліковане у журналі Science у січні, згідно з яким, більшість випадків появи раку траплялись через погану вдачу.

У цьому дослідженні вчені висловили думку, що 65% випадків онкологічних захворювань є результатом випадкових мутацій ДНК, в той час як решта – 35% пояснювались комбінацією цих мутацій та факторів середовища і спадковості.

Такі результати стали причиною багатьох суперечок, в яких науковці відстоювали теорію поганої вдачі.

Інші науковці відзначають, що дослідники не провели альтернативний аналіз, для виявлення межі, з якою зовнішні фактори ризику сприяють розвитку раку.

Факти про рак


Внутрішні фактори складають 10-30% причин захворювання на рак

Одним з підходів був аналіз заміни клітин у тканинах, що залучав оцінювання кількісного співвідношення між характерним часом появи певного типу раку – таких як рак підшлункової залози, легень та колоректальний рак – та поділом нормальних стовбурових клітин.

Дослідники пояснюють, що якби внутрішні фактори ризику – ті, що сприяють появі випадкових мутацій ДНК – відігравали ключову роль у розвитку раку, то загальна кількість поділів у стовбурових клітинах була б пов’язана з найсприятливішим часом появи онкологічного захворювання.

Проте ця кореляція була слабо виражена, а внутрішні фактори складали тільки 10-30% від усіх причини появи захворювання.

Інший підхід залучив математичний аналіз нещодавніх досліджень, які вивчали так звані відбитки, що залишали мутагенні процеси на геномі ракових пухлин.

Команда визначила 30 окремих сигнатур серед різних типів раку, та проаналізували їх для визначення чинника, який їх спричинив – внутрішній чи зовнішній; тільки декілька типів раку біли спричиненні більшою мірою внутрішніми чинниками.

Крім цього дослідники відмітили досить вагомий епідеміологічний доказ, що підтверджував сильний вплив зовнішніх факторів у розвитку раку. Зокрема, аналіз іммігрантів, які прибули з країн з низькою частотою появи онкологічних захворювань у країни з високими показниками, показав, що в цих людей швидко зріс ризик появи раку, що свідчить про вплив зовнішнього середовища.

Люди не можуть виправдовуватись поганою вдачею

Команда дослідників каже, що остаточні результати свідчать про вагомий вплив (70-90%) факторів середовища та способу життя, в той час внутрішні фактори впливають тільки на 10-30% випадків захворювань на рак.

Загалом можна сказати, що ризик появи онкологічних захворювань сильно залежить від зовнішніх факторів. Ці результати є важливими для розробки нових стратегій з попередження розвитку раку, досліджень та публічного здоров’я.



21 Серпня 2017 p.
©http://briz.if.ua/