Спорт покращить вашу пам’ять


Список користі, яку людина отримує від фізичної активності немаленький, проте нове дослідження стверджує, що є ще нові аспекти; старші люди, які роблять більше кроків протягом дня – не залежно від того, чи це прогулянка чи біг – набирають більше балів у тестуванні пам’яті, в порівнянні з людьми, що ведуть сидячий спосіб життя - йдеться в статті на сайті медичного центру "Пріма МЕД". Дослідження, що з’явилось на сторінках видання Journal of the International Neurophsychological Society, може мати велику значення для подолання проблем, пов’язаних з втратою пам’яті з віком та нейродегенеративними розладами, такими як хвороба Альцгеймера. Дослідники відзначають, що до цього часу, декілька досліджень об’єктивно оцінили фізичну активність в двох вікових групах, та довідались, чи пов’язана фізична активність з процесом набуття нових знань.

Для того, щоб розпочати дослідження, вчені запросили 29 молодих дорослих віком від 18 до 31 року та 31 людину віком від 55 до 82 років, які носили ActiGraph – пристрій, що призначений для запису кількості кроків, їхньої енергійності та часу, витраченого на фізичну активність.

Дослідники вирішили використати цей метод, адже опитування, які використовувались у попередніх дослідженнях можуть давати неточну інформацію через проблеми з пам’яттю. Тому отримані дані були об’єктивні та точно відображали фізичну активність, що було для дослідників ключовим показником.

Нестача фізичної активності може негативно відобразитись на пам’яті

Учасники також пройшли нейрофізіологічне тестування, тому дослідники мали змогу оцінити їхню пам’ять, вміння планувати та розв’язувати задачі. Після цих тестів, учасники взяли участь у лабораторному завданні, що включало запам’ятовування асоціацій між іменем та обличчям.

Загалом старші люди, які робили більше кроків протягом дня краще показали себе у тестуванні пам’яті, чим їхні однолітки, які вели сидячий спосіб життя.

Більше того, зв’язок між кількістю кроків та пам’яттю був краще виражений у завданні із поєднання облич людей з їхніми іменами, що є тим самим типом інформації, з яким люди літнього віку мають найбільше проблем при згадуванні.

Дослідники кажуть, що цей тип завдань є значно складнішим для старших людей, оскільки вони висувають сильні вимоги до гіпокампу.

Цікаво, що команда науковців стверджує, що зв’язок між кількістю кроків та роботою пам’яті не була виявлена у молодих людей.

Вчені кажуть, що позитивний вплив фізичної активності на пам’ять може мати багато причин. Кожен знає, що фізична активність є важливим компонентом для схуднення та попередження розвитку серцево-судинних захворювань. Знаючи те, що нестача фізичної активності може мати негативний ефект на вміння запам’ятовувати може стати ще однією причиною того, чому варто вести активний спосіб життя.

Джерело: сайт медичного центру "Пріма МЕД"



9 Серпня 2017 p.
©http://briz.if.ua/