Володимир Федорак: Чим менше різних написів і розмальовок на об’єктах архітектури, містобудування, археології – тим краще!


Під час фестивалю «Віадук» у смт. Ворохта художник розмалював старий австрійський міст, який збудований полоненими  італійцями ще в 1895 році.  Міст  належить до мостів типу віадук – кам’яний арочний міст, яким проходить дорога чи залізничний шлях

Дозвіл створити мурал організаторам надала селищна рада і Укрзалізниця.

Втім, не всі в захваті від такої інсталяції.

Начальник обласного управління культури Володимир Федорак зазначає, що такі мурали псують автентичний вигляд віадука.

«Ми ставимось дуже стримано до будь-яких розмалювань об’єктів, які є пам’ятками архітектури чи місцевого, чи національного значення. З  будь-якою  такою ініціативою потрібно звертатись до органів місцевого самоврядування, і має бути оцінка фахових експертів, які займаються цим питанням.

Я би радив тим людям, які малюють мурали і розмальовки бути дуже-дуже стриманими і обережними. В першу чергу має враховуватись думка громади, яка там мешкає. В другу - потрібно враховувати, що область перспективна  в плані туризму. Дороги будуються, маршрути розвиваються, і робити такі розмальовки  – це не найкращий варіант. Особливо, якщо є підтверджено, що це пам’ятка, чи місцевого, чи обласного, чи національного значення.

В першу чергу мурали псують загальний вигляд. Уявіть собі: віадук – міст, якому понад 100 років, який побудували ще за Австро-Угорщини, дивовижна панорама Карпат і тут якесь незрозуміле вкраплення.

 З точки зору естетики, чим менше різних написів і розмальовок на об’єктах архітектури, містобудування, археології чи ще чогось, тим ці споруди привабливіше виглядають. Було б краще, якби добровольці відреставрували ту частинку моста. На мою думку такі розмальовані елементи не розширюють позитивні тенденції в сучасній культурі, а навпаки - вносять певний деструктив.

Але оцінка за архітекторами, за культурологами, за митцями.»,- зауважує пан Федорак. 



8 Серпня 2017 p.
©http://briz.if.ua/