ІФНТУНГ проводить тренінги для фахівців ПАТ «Укргазвидобування»


Кафедра  буріння нафтових і газових свердловин ІФНТУНГУ  провела другий  практично-лабораторний тренінг для фахівців ПАТ «Укргазвидобування».

В  лабораторії бурових промивальних рідин  кафедри буріння нафтових і газових свердловин (завідувач кафедри буріння – проф.  Ігор Чудик) Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу   продовжуються  тренінги  для  фахівців ПАТ  «Укргазвидобування».  Про це інформує прес-служба університету.

17 -21 липня 2017  учасниками 5-денного практично-лабораторного тренінгу стали  фахівці бурових відділень філії БУ «Укрбургаз»: Сергій Баранов, Віктор Лобач   та Вікторія Дудка (Шебелинське ВБР), Дмитро Скопік та  Свібич Інна   (Хрестищенське ВБР), Таміла Колісник, Марія Гержа та Марина Питько (Полтавське ВБР) та Володимир Марків (Стрийське  ВБР).

 Враховуючи досвід  попереднього тренінгу на початку липня(03 -07 липня) року, викладачі кафедри – проф. Михайло Мислюк та доценти Василь Колісник і Володимир  Богославець  удосконалили завдання  учасникам  тренінгу  стосовно практичних  компетенцій  приготування  бурових промивальних рідин (БПР),  їх хімічної обробки  та проведення лабораторних аналізів БПР згідно стандартів Американського нафтового інституту (АРІ).  З врахуванням побажань учасників  тренінгу особлива увага була звернута на проведення хімічного аналізу  бурових промивальних рідин. Важливість  цього  вагомого аспекту  практичної діяльності  інженерів-технологів  з глинистих розчинів  була підкреслена   керівником сектору бурових промивальних рідин технологічного відділу     філії БУ «Укрбургаз» Сергієм Лямінковим.  Сергій Володимирович прийняв активну  участь в останніх двох днях тренінгу,  засвідчивши   не   тільки зацікавленість  та відповідальне відношення адміністрації  БУ «Укрбургаз» до удосконалення практичних компетенцій своїх працівників, а і нагальну потребу  систематичності  таких тренінгів для фахівців  бурових відділень ПАТ  «Укргазвидобування».  Під час дискусій та обговорень інженери-технологи з різних відділень бурових робіт  обмінювалися своїм досвідом у практичних  компетенціях стосовно прийняття правильних рішень у випадку відхилень параметрів бурових розчинів від технологічних меж. На випускний кваліфікаційний іспит   учасникам тренінгу були запропоновані комплексні завдання  з  практично-технологічних розрахунків для приготування   бурових розчинів  та їх  хімічної обробки. Також їм доводилося в короткі терміни запропонувати хімічну обробку бурових розчинів і реалізувати її в лабораторних умовах  для відновлення структурно-механічних властивостей бурових промивальних рідин. 



25 Липня 2017 p.
©http://briz.if.ua/